Neděle, 24. červen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Je to tady – rostou!

Foto: Naďa Kolenská.Můj soused, pan Václav Flachs z Hořovic, přinesl takových pěkných hub plný koš.

 

PN ČERNÁ KRONIKA Deník policie Loupežná přepadení měl na svědomí 39letý muž
Srp
15
2017
Loupežná přepadení měl na svědomí 39letý muž
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

deník policie

Od měsíce března letošního roku se berounští kriminalisté zabývali případy loupežných přepadení, ke kterým docházelo převážně na území města Beroun. Při prvním loupežném přepadení si pachatel vybral sazkovou kancelář v Berouně. Po příchodu do vnitřních prostor začal obsluhu ohrožovat nožem, který držel v ruce, a pod pohrůžkou násilí si vynutil vydání finanční hotovosti. Poté své jednání opakoval zhruba po měsíci, kdy si celkem čtyřikrát vybral tu stejnou sazkovou kancelář, v jednom případě prodejnu tabáku v obci Králův Dvůr a také prodejnu potravin v Berouně. Scénář jeho přepadení byl pokaždé stejný. Způsobil škodu ve výši desítek tisíc korun.

 

Kriminalisté se těmito případy intenzivně zabývali, vyhodnocovali kamerové systémy, zjišťovali poznatky z okolí a učinili taková opatření, díky kterým se jim nakonec podařilo zjistit totožnost podezřelého. Před provedením jeho sedmého loupežného přepadení, kdy se chystal opět zaútočit na obsluhu té stejné sazkové kanceláře, muže zadrželi přímo před touto pobočkou. U muže zajistili pistoli a nůž. U pistole bylo zjištěno, že se jedná o atrapu.

39letý muž se kriminalistům doznal ke všem těmto loupežným přepadením. Muž nepochází z našeho okresu. Pobýval zde na jedné z ubytoven. V minulosti byl souzen za hospodářskou trestnou činnost. Motivem jeho činů měly být finanční potíže a také to, že neměl na placení alimentů.

V současné době je stíhán vazebně a v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Policisté varují před možnými podvodníky

Berounští policisté vyjížděli k případu, kdy šest neznámých mužů přijelo do chatové oblasti na našem okrese a oslovilo zde seniora, který se nacházel na pozemku své chaty. Muži nabídli, že mu pokryjí střechu novou plechovou krytinou. Jelikož senior již v minulosti uvažoval o výměně střechy, řekl mužům, že by potřeboval vědět, jak by plechová střecha vypadala. Ti neváhali, okamžitě vylezli na střechu a původní krytinu začali rozebírat. Senior jejich činnost už nemohl zastavit, neboť by do střechy po jejich úkonech zatékalo. Nechal je tedy pracovat a domluvil se na ceně, kterou mu nabídli a to na částce 8.000,-Kč. V průběhu montáže dělníci začali cenu navyšovat a po namontování celé střechy chtěli po seniorovi zaplatit 150.000,-Kč. Ten v žádném případě s takovou částkou nesouhlasil. Muži postupně zlevňovali, avšak cena stále zůstávala okolo sto tisíc korun. Muži dokonce nabízeli, aby s nimi jejich vozidlem jel do nejbližšího bankomatu, kde mohl peníze vybrat.

Senior se však nedal a mužům uvedl, že na místo přivolá policisty. V okamžiku, kdy dělníci zjistili tuto skutečnost, okamžitě nasedli do svých vozidel a z místa bez rozloučení a bez zaplacené práce odjeli. Důvodem, proč nepočkali na příjezd policejní hlídky, bylo zřejmě jejich špatné svědomí a nekalé úmysly.

Do chatové oblasti přijeli dvěma vozidly. Obě měla zahraniční registrační značku. Jedno maďarskou a druhé polskou. Muži mluvili špatně česky.

Policisté varují před možnými podvodníky, kteří si jako svůj cíl záměrně vybírají seniory, ze kterých za provedenou práci vylákají nepřiměřeně vysoké částky. Každý by měl v takovém případě vždy trvat na sepsání smlouvy o díle, kdy je jasně daná dohodnutá částka. Zároveň je pak možná i následná reklamace. Tento typ podvodníků může lidem nabízet i jiné služby, například výměnu okapových žlabů. S těmito i podobnými případy se policisté již několikrát zabývali a to nejen na našem okrese, ale na území celé České republiky.

Zloděj ukradl vodní čerpadlo

LITEŇ - Policisté z Obvodního oddělení Karlštejn řeší případ, kdy neznámý pachatel v době od 18.00 hod. dne 12. 8. do 12.55 hod. dne 13. 8. v obci Liteň - Leč, překonal oplocení pozemku o výšce 180 cm, patřící k rodinnému domu. Oplocení přelezl z boční části pozemku u garáže, vedle hlavních vjezdových vrat, a zohýbal zde ostnatý drát oplocení. Poté vnikl do výběhu pro slepice a následně do zahradního přístřešku. Zde ukradl motorové vodní čerpadlo zn. EXTOL CRAFT, výr. č. 414501, zelené barvy. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 3.700,- Kč.

Policisté přivítají jakékoliv informace vedoucí ke ztotožnění neznámého zloděje na tel. 974 872 720.

Podvodník předstíral výhru na automatu

Berounští policisté řeší případ, kdy neznámý pachatel dne 5. 8. v 19.30 hodin v jedné z berounských heren vylákal podvodným způsobem z obsluhy finanční částku 10.000,-Kč. Ženě uvedl, že na výherním automatu vyhrál částku 10.000,- Kč. Poškozená mu peníze vyplatila, aniž by si tuto skutečnost ověřila a až posléze zjistila, že byla uvedena v omyl.

Ujeli od dopravní nehody

HLÁSNÁ TŘEBÁŇ - K dopravní nehodě došlo v době od 8. 8 od 17.00 hod. do 11. 8. do 10.10 hod. v obci Hlásná Třebáň, ulice K Černé Skále, kdy dosud nezjištěný řidič poškodil levou přední část u zde stojícího vozidla tovární značky Renault Thalia. Neznámý řidič si neprokázal vzájemně svojí totožnost, nesepsal záznam o dopravní nehodě tak, jak mu ukládá zákon, a z místa dopravní nehody ujel. V souvislosti s předmětnou dopravní nehodou nebylo hlášeno ani zjištěno žádné zranění osob. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 10.000,- Kč.

HOŘOVICE - K další dopravní nehodě mělo dojít v době od 11. 8. od 9.00 hod. do 11.00 hodin v Hořovicích, ulice Palackého náměstí, na parkovišti před č. p. 78, kdy dosud nezjištěný řidič poškodil levé zadní dveře u osobního automobilu tovární značky Citroën C3. Po dopravní nehodě neznámý řidič z místa dopravní nehody odjel, aniž by sepsal záznam pro pojišťovnu. Zranění osob nebylo v souvislosti s předmětnou dopravní nehodou hlášeno. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 5.000,- Kč.

Po neznámých řidičích a jejich vozidlech pátrají dopravní policisté, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jejich ztotožnění na tel. 602 474 382.

Nprap. Marcela Pučelíková

Aktualizováno Úterý, 15 Srpen 2017 10:31
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství