Středa, 26. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Kemp Na Hrázi v Berouně

V kempu u Berounky si užijí milovníci vodyKemp Na Hrázi neslouží jen pro turisty, na své si přijdou i Berouňáci. Na břehu Berounky totiž můžete v parném létu využít pískovou opalovací plochu, vstup do Berounky vám usnadní zdejší molo. Zároveň si také můžete vypůjčit nafukovací rafty nebo paddleboardy.

Vstupné činí 50 Kč na osobu na celý den, děti do 10 let mají vstup zdarma. Občerstvení je na místě zajištěno. Město Beroun

PN ČERNÁ KRONIKA Deník policie Berounští policisté pomohli zachránit život muži na autobusové zastávce
Pro
17
2018
Berounští policisté pomohli zachránit život muži na autobusové zastávce
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

policie Den 16. prosince v odpoledních hodinách, v 17.17 hodin bylo prostřednictvím tísňové linky 112 přijato oznámení o ležícím muži na autobusové zastávce v Berouně, v ulici Plzeňská. Na místo jako první během pár minut dorazila hlídka policistů z Obvodního oddělení Beroun. Ti na místě objevili muže středního věku, který ležel obličejem dolů na lavičce tamní autobusové zastávky. Již od začátku vše nasvědčovalo tomu, že muži zřejmě půjde o život. Byl ve stavu podchlazení a dávil se zvratky. Policisté okamžitě uvedli muže do stabilizační polohy, zabalili jej do izotermické fólie a snažili se mu uvolnit dýchací cesty. Během krátké chvíle však již muž začal ztrácet vědomí. Na místo dorazili také záchranáři a strážníci Městské policie Beroun, s těmi se policisté snažili muže opět přivést k životu. Policisté dlouhých dvacet minut prováděli u muže srdeční masáž a záchranáři pracovali na odsávání zvratků z dýchacího ústrojí a dalších oživovacích technikách. Celá situace byla velice dramatická a vzbudila zvědavost u většiny kolemjdoucích. Naštěstí měl tento příběh šťastný konec a díky všem zúčastněným, se muže podařilo zachránit. Následně byl záchranáři převezen do pražské nemocnice.

 

Tento případ záchrany lidského života díky profesionálnímu zásahu policistů není v dnešní době výjimkou a to především i díky záchranářským kurzům, kterých se policisté účastní. V případě, že jsou pak těmi prvními, kdo na místo události dorazí, mohou skutečně účinně poskytnout první pomoc do příjezdu záchranářů a dál jim být nápomocni. V některých případech jsou to právě policisté, kteří mají v rukou záchranu lidského života nebo snížení rizika následného zdravotního postižení. S tím souvisí také vybavení, které mají k dispozici např. defibrilátory a další zdravotnické vybavení ve svých služebních vozidlech.

Vloupání do rodinných domů

Policisté se aktuálně zabývají hned třemi případy vloupání do rodinných domů, ke kterým došlo během tří dnů na našem okrese. Kriminalisté zatím nevylučují, že by tyto případy mohl mít na svědomí stejný pachatel nebo skupina pachatelů.

ZDICE - K prvnímu případu došlo od 14. 12. od 16.45 do 23.00 hodin v obci Zdice v ulici Polní, kde neznámý pachatel v zadní části rodinného domu vypáčil a následně rozbil skleněnou výplň u francouzského okna, kterým vnikl dovnitř. Dům poté prohledal a ukradl finanční hotovost, šperky a elektroniku. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 355.000,- Kč.

BEROUN - K druhému případu došlo dne 15. 12. od 18.55 do 20.43 hodin v Berouně, v ulici Zahořanská, kde neznámý pachatel překonal vrata oplocení, vnikl na pozemek rodinného domu, kde se pokusil vypáčit vstupní plastové dveře, což se mu nepodařilo. Poté vypáčil francouzské dveře, vnikl dovnitř, dům prohledal a ukradl finanční hotovost a osobní věci s doklady. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 29.200,- Kč.

BAVORYNĚ - K třetímu případu došlo od 16.00 hodin dne 13. 12. do 15.00 hodin dne 16. 12. v obci Bavoryně. Neznámý pachatel zde nejprve překonal oplocení u rodinného domu. Po vniknutí na pozemek vypáčil okno vedoucí do domu a tímto vniknul dovnitř. V domě prohledal místnosti a ukradl zde šperky, finanční hotovost, osobní věci a elektroniku. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 258.900,- Kč.

V současné době kriminalisté pátrají po neznámém pachateli nebo skupině pachatelů, vyhodnocují zajištěné stopy a žádají kohokoliv, kdo by měl informace související s těmito případy nebo takové, které by vedly ke ztotožnění neznámých zlodějů, aby je policistům předal. Není vyloučeno, že se zloděj nebo zloději budou snažit ukradené věci nabízet k prodeji.

Policisté upozorňují občany, pokud se stanou obětí takového jednání a zjistí, že do jejich obydlí bylo provedeno vloupání, aby v žádném případě nevstupovali dovnitř a neprodleně na místo přivolali policisty. Tento postup je důležitý hned ze dvou důvodů, za prvé není jistota, zda se uvnitř ještě pachatel nenachází (mohl by zaútočit) a za druhé by lidé svým vstupem dovnitř a následným pohybem mohli zničit důležité stopy, které zde pachatel zanechal.

Kvůli své neopatrnosti přišla o mobilní telefon

BEROUN - Berounští policisté pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který dne 15. 12. mezi 00.15 – 00.25 hodin v jednom z berounských barů využil nepozornosti poškozené, která nechala svůj mobilní telefon Apple iPhone 6s, 32GB, růžové barvy položený na stole a odešla na taneční parket. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 6.000,- Kč.

Policisté varují, aby lidé měli své osobní věci vždy pod kontrolou a neponechávali je bez dozoru. Zbytečně se pak stávají obětí zlodějů, pro které jsou v takových případech velice snadnou kořistí.

Dopravní nehodu způsobil neznámý řidič

BEROUN - K dopravní nehodě došlo 13. 12. od 13.30 do 14.45 hodin v Berouně - Závodí, v ulici Slavašovská, kde neznámý řidič poškodil levé přední zrcátko zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky BMW X5. Dosud nezjištěný řidič si navzájem neprokázal svojí totožnost, nesepsal záznam o dopravní nehodě tak, jak mu ukládá zákon a z místa dopravní nehody odjel. V souvislosti s předmětnou dopravní nehodou nebylo hlášeno žádné zranění osob. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 40.000,- Kč.

Po neznámém řidiči pátrají dopravní policisté, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na tel. 602 474 382.

Por. Bc. Marcela Pučelíková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství