Sobota, 19. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obce významně pomáhají ochráncům přírody

ilustrační foto

Činnost rokycanských ochránců přírody je velice pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. Každoročně se na městské a obecní úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a ani letošní rok není výjimkou. V brzké době odejde dopis s žádostí o podporu na všechny obce, městyse či města Berounska, Hořovicka a Rokycanska, tedy místa, kde rokycanští ochránci přírody zajišťují pomoc volně žijícím živočichům, kteří se dostanou do nesnází.

PN ČERNÁ KRONIKA Deník policie Neznámý zloděj suverénně kradl v drogerii parfémy
říj
15
2018
Neznámý zloděj suverénně kradl v drogerii parfémy
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

vlcsnap-2018-10-04-08h12m54s162HOŘOVICE - Hořovičtí policisté pátrají po totožnosti neznámého zloděje, kterému stačilo pouhých pár sekund k tomu, aby z prodejny drogerie v Hořovicích, v ulici Pražská, ukradl dva značkové parfémy a způsobil tak škodu v řádech několika tisíc korun.

 

Jednání drzého zloděje a jeho tvář zachytil kamerový systém, který mají nyní policisté k dispozici. Zloděj využil příležitosti, kdy se podavačky pohybovaly v jiné části obchodu a naprosto suverénně „nakráčel“ ke stojanu, ve kterém se nacházejí značkové parfémy. Pohotově sáhl do míst, kde sebral dva z nich a okamžitě prodejnu opustil. Zřejmě zcela záměrně vybíral dražší zboží, které by se mohl snažit nabízet k prodeji. Policisté se domnívají, že muž dopředu věděl, kde se zboží nachází, o čemž svědčí jeho suverenita při samotné krádeži. Zároveň pátrají po případných dalších poškozených převážně z řad obchodníků, neboť ze záznamů lze usuzovat, že tento neznámý pachatel nekradl poprvé. Obracejí se proto na veřejnost a žádají o pomoc s jeho ztotožněním. Případní další poškození nebo ti, kteří muže na videozáznamu a přiložených fotografiích poznají, mohou kontaktovat policisty přímo na Obvodním oddělení Hořovice nebo na linku 158.

Por. Bc. Marcela Pučelíková

Aktualizováno Úterý, 30 Říjen 2018 13:09
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství