Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN ČERNÁ KRONIKA Deník policie Zloději auto ukradli i přes zabezpečení zamykatelné zpátečky
Srp
15
2018
Zloději auto ukradli i přes zabezpečení zamykatelné zpátečky
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační foto

 

BEROUN - Berounští policisté pátrají po neznámém pachateli, který dne 11. 8. mezi 20.20 a 21.32 hod. na silničním odpočívadle v ulici Pod Plešivcem v k. o. Beroun, ukradl zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia TDI combi, bílé barvy, registrační značky 2AT 4520. Automobil byl v době krádeže řádně uzamčen spolu s uzamčením zpátečky zabezpečovacím systémem. Ani to nezabránilo zloději tento vůz majiteli ukrást a způsobit mu škodu ve výši 130.000,- Kč. Po neznámém pachateli a ukradeném vozidle policisté pátrají a přivítají jakékoliv informace vedoucí k jejich vypátrání na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

 

Zloděj z chaty ukradl televizor, Hi-Fi věž a motorovou pilu

CHRUSTENICE - Od 25. 7. od 17.00 do 10. 8. do 14.00 hod. se neznámý pachatel vloupal do rekreační chaty v obci Chrustenice. Nejprve překonal oplocení pozemku, poté odstranil lišty u okna hlavních dveří a vnikl dovnitř. Chatu prohledal a ukradl z ní televizor zn. Technik, Hi-Fi věž zn. Sony a svítilnu. Následně vyrazil dveře vedoucí do dílny, ze které ukradl motorovou pilu zn. Taxas Instrument. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 18.600,- Kč.


 

Zloděj využil příležitosti

BEROUN - Dne 12. 8. od 19.43 do 20.00 hod. v Berouně, v ulici Ve Vilách, využil neznámý pachatel okamžiku, kdy řidič ponechal před bytovým domem neuzamčený se staženými okny zaparkovaný automobil tovární značky Kia a ukradl z něj volně odložený mobilní telefon zn. iPhone 6S, peněženku s finanční hotovostí, platebními kartami a osobními doklady.

Policisté po neznámém zloději pátrají a přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na tel. 974 872 700. Zároveň upozorňují, aby lidé nenechávali své osobní věci viditelně umístěné ve vozidlech a v žádném případě neopouštěli automobil, byť na krátký okamžik odemčený a bez dozoru. Zlodějům stačí pouhá chvilka nepozornosti k samotné krádeži.


 

Řídil pod vlivem alkoholu a havaroval

Dne 10. 8. bylo sděleno podezření 46letému cizinci ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové, kterého se dopustil tím, že dne 22. 7. kolem 17.05 hod., řídil po silnici III. třídy č. 11524, v katastru obce Králův Dvůr, ve směru na obec Koněprusy - Bítov, osobní vozidlo tovární značky VW Golf.

Při průjezdu levotočivé zatáčky, nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem a stavebně technickému stavu vozovky, s vozidlem najel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do betonového pilíře mostové konstrukce a ocelového pole zábradlí, které tímto poškodil. Po nárazu byl vymrštěn zpět na vozovku, s vozidlem dostal smyk a následně narazil pravou přední stranou vozidla do betonového patníku u pravého okraje komunikace, kde se zastavil. V souvislosti s dopravní nehodou nebylo hlášeno žádné zranění osob.

Přivolaní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol, které se dobrovolně podrobil s výsledkem 2,78 promile. Opakovaná dechová zkouška byla s výsledkem 2,58 promile. Na místě nehody byl muži zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno další řízení motorových vozidel.

Z uvedených skutečností vyplývá, že řidič vykonával ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, činnost, při které by mohl ohrozit život nebo zdraví lidí, nebo způsobit značnou škodu na majetku a způsobil takovým činem dopravní nehodu.

V případě odsouzení hrozí muži za spáchání výše uvedeného trestného činu trest odnětí svobody v délce šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


 

Neznámý řidič ujel z místa nehody

BEROUN - K dopravní nehodě došlo od 9. 8. od 21.00 hod. do 10. 8. do 19.00 hod. v Berouně, na parkovišti v ulici Tyršova. Neznámý řidič zde poškodil zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Řidič si poté vzájemně neprokázal s druhým řidičem totožnost, nesepsal záznam o dopravní nehodě tak, jak mu ukládá zákon, a z místa dopravní nehody odjel. V souvislosti s předmětnou dopravní nehodou nebylo zjištěno ani hlášeno žádné zranění osob. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 10.000,- Kč.

Po neznámém řidiči a jeho vozidle pátrají dopravní policisté, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na tel. 602 474 382.

Nprap. Bc. Marcela Pučelíková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství