Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN ČERNÁ KRONIKA Deník policie Vyhrožoval manželce, že jí zabije
čec
15
2018
Vyhrožoval manželce, že jí zabije
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

zadrzeni-topBEROUNSKO – Berounští kriminalisté obvinili 54letého muže z trestného činu vydírání. Obviněný na zahradě rodinného domu v jedné obci na Berounsku, po předchozím slovním obviňování manželky z nevěry, donesl ke stolu u venkovního posezení pistoli, ze které za pokračujících urážek mířících k osobě manželky, opakovaně vyndával a zandával nabitý zásobník, následně zbraň natáhl, odjistil a položil ji na stůl. Poté ji vzal opět do ruky, namířil s ní na poškozenou a požadoval její přiznání k nevěře. Pokračoval výhružkami, že ji zabije.

Pistoli znovu položil na stůl, odešel do domu, odkud si přinesl druhou pistoli, se kterou si sedl zpět ke stolu k poškozené. Tuto zbraň ženě ukázal a opět hrozil, že jí zabije. Postupně na ženu mířil a opakovaně bral ze stolu první pistoli, otočil se směrem do stráně na zahradě a z pistole vystřelil, aby žena viděla, že své výhružky myslí vážně. Zároveň manželce sdělil, že nejprve zastřelí jí a poté sebe. Tato situace se několikrát dokola opakovala, poté začal muž vyhrožovat i tím, že zlikviduje každého, kdo se k ní přiblíží. Muž se pak zvedl od stolu a z domu přinesl nůž. Ženě opět vyhrožoval, přistoupil k ní a zbraní jí máchal kolem hlavy a druhou rukou jí chytil pod krkem. Po opakovaných prosbách ze strany manželky, ji pustil, avšak jeho agresivní ataky trvaly celou noc. Žena se snažila muže uklidnit a druhý den využila nestřeženého okamžiku, sebrala odvahu a přišla vše oznámit na policii.

S ohledem na skutečnost, že byl muž nelegálně ozbrojen hned několika zbraněmi, rozhodli se berounští kriminalisté přizvat k jeho zadržení Zásahovou jednotku středočeského kraje. Samotný zákrok proběhl tak rychle, že muž nestihl klást aktivní odpor. Zbraně, kterými manželku ohrožoval, mu byly zabaveny a budou podrobeny znaleckým expertízám. Vzhledem k výše uvedenému způsobu jednání pachatele, zahájili kriminalisté trestní stíhání ze spáchaného trestného činu vydírání. Po provedených expertízách bude obvinění pravděpodobně rozšířeno o trestný čin nedovolené ozbrojování. Zároveň podali podnět státnímu zastupitelství k podání návrhu na vzetí do vazby a v současné době je muž již stíhán vazebně. V případě odsouzení hrozí 54letému muži trest odnětí svobody v trvání od dvou až osmi let.

Záchrana koťat - muž je ponechal svému osudu

BEROUN - Berounští policisté mají za sebou záchranu tří koťat, která majitel odnesl poblíž železniční tratě a tam je ponechal svému osudu.

Celý příběh začal silniční kontrolou v nočních hodinách v ulicích Berouna, kdy hlídka Obvodního oddělení Beroun, zastavila řidičku motorového vozidla nedaleko železniční trati, Na Závodí, v ulici Brožíkova. Jako spolujezdec cestoval ve vozidle 28letý muž, kterého policisté znají již z minulosti, z předchozích silničních kontrol. Tentokrát však automobil řídila jeho přítelkyně. Při kontrole řidičky a vozidla, spolujezdec vystoupil a v ruce držel přepravku s koťaty. Požádal policisty, zda se může na chvilku vzdálit do nedalekého domu, kam koťata odnese darovat svému kamarádovi. Hlídka s tímto souhlasila. Muž se však během jedné minuty vrátil zpět k vozidlu s již prázdnou přepravkou. Kontrola řidičky a vozidla proběhla v pořádku a žena i se spolujezdcem pokračovali v jízdě.

Mužova historka o tom, že jde koťata darovat kamarádovi, nebyla pro policisty příliš věrohodná. Navíc dům, do kterého je měl dle jeho slov odnést, se nachází rozhodně dál, než aby byl během minuty zpět u vozidla. Policisté se proto rozhodli vydat na místo, kam během kontroly muž odešel. Jejich podezření se během chvilky potvrdilo a to v okamžiku, kdy nalezli všechna tři koťata ponechaná svému osudu v blízkosti železniční trati. Koťata byla ještě tak malá, že by zřejmě nebyla schopna ve volné přírodě sama přežít. Navíc zde hrozilo také to, že je mohl přejet vlak. Vystrašených mláďat se policisté ujali a převezli na policejní služebnu, kde se o ně celou noc postarali. Mezitím dojednali paní, která má v obci Bzová Zvířecí pohodu, kde se stará o zvířata, která již nikdo nechce. I přes to, že se nejedná o útulek pro kočky, ujala se žena i těchto nalezenců.

Policisté samozřejmě kontaktovali také muže, který koťata vypustil. S jeho tvrzením, že si myslel, že se mláďata ve volné přírodě o sebe postarají, se nespokojili. Muž se dopustil přestupku na úseku ochrany zvířat proti týrání a celou věc budou postupovat k projednání ke správnímu orgánu, kde mu hrozí několikatisícová pokuta.

Nprap. Bc. Marcela Pučelíková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství