Sobota, 19. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obce významně pomáhají ochráncům přírody

ilustrační foto

Činnost rokycanských ochránců přírody je velice pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. Každoročně se na městské a obecní úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a ani letošní rok není výjimkou. V brzké době odejde dopis s žádostí o podporu na všechny obce, městyse či města Berounska, Hořovicka a Rokycanska, tedy místa, kde rokycanští ochránci přírody zajišťují pomoc volně žijícím živočichům, kteří se dostanou do nesnází.

PN ČERNÁ KRONIKA Deník policie Dva případy vloupání a ukradená horská kola
Pro
18
2017
Dva případy vloupání a ukradená horská kola
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

deník policie

BEROUNSKO - Od 11. 12. od 13.00 hod. do 16. 12. do 12.00 hod. využil neznámý pachatel nepřítomnosti majitele nemovitosti. Nejprve přelezl oplocení pozemku u rekreační chaty, v ulici K Vatinám, v k. o. Běleč, okr. Beroun. Následně vypáčil dřevěné dveře vedoucí na půdu, kterou prohledal, avšak nic neukradl. Dále vypáčil petlici od dveří kůlny, kterou prohledal a rovněž nic neukradl. Vypáčenou petlici přitloukl zpět na kůlnu, avšak na jiné místo. Nakonec vypáčil dřevěné dveře vedoucí do sklepa. Prohledal první místnost a z této ukradl pánské horské kolo nezjištěné značky, černé barvy. V místnosti odjistil háčky u dřevěného okna a okno vysadil z rámu. V druhé místnosti vypáčil dřevěné dveře, celou ji prohledal a nic neukradl. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 8.000,- Kč.

 

BEROUN - Od 12.00 hod. dne 15. 9. do 16.00 hod. dne 14. 12. v Berouně, v ulici Vorlova, se neznámý pachatel vloupal do sklepní kóje. Do společných sklepních prostor domu vnikl vyháčkováním sklepního okna. Následně přestřihl oko visacího zámku sklepní kóje, ve které udělal v dřevěné příčce otvor do sousední kóje, ze které následně ukradl horské kolo zn. BERGAMONT METRIC, černé barvy s modrými pruhy a žlutým nápisem, výrobní číslo: BGM14030581. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 13.600,- Kč.

Po neznámých zlodějích policisté pátrají a přivítají jakékoliv informace vedoucí k jejich ztotožnění, zároveň pátrají po ukradených jízdních kolech.

Zloděj využil nepozornosti poškozené

HOŘOVICE - Od 15.00 do 15.15 hod. dne 15. 12. v ul. Masarykova v prodejně potravin, využil neznámý zloděj nepozornosti poškozené a z kabelky odložené v nákupním vozíku, jí ukradl peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou.

Policisté upozorňují, aby lidé měli své osobní věci vždy pod kontrolou a neodkládali je do nákupních vozíků. V předvánočním čase, kdy nákupní centra a trhy bývají místy, kde se sdružuje vyšší počet osob, jsou zároveň místy, kde zloději čekají na svou příležitost. Vhodným preventivním chováním lze výrazně snížit riziko okradení.

Neznámý řidič narazil do nezletilé na přechodu a z místa nehody ujel

HOSTOMICE - K dopravní nehodě mělo dojít dne 15. 12. v 7.30 hodin v ulici Pivovarská na vyznačeném přechodu pro chodce u domu č.p. 165. V uvedenou dobu neznámý řidič řídil osobní motorové vozidlo zelené barvy, jedoucí po Tyršově náměstí. Dále odbočil vlevo do ulice Pivovarská. Zde na vyznačeném přechodu pro chodce ohrozil nezletilou chodkyni, která přecházela pozemní komunikaci po přechodu pro chodce ve směru z levé na pravou stranu z pohledu řidiče. Neznámý řidič nezastavil vozidlo před přechodem pro chodce, v okamžiku, kdy chodkyni již z opačného směru pouštělo další vozidlo. Následně došlo ke střetu přední části vozidla s pravou nohou chodkyně. Při střetu nedošlo k pádu nezletilé na zem. Po střetu řidič na místě dopravní nehody nesetrval do příjezdu policie, věc neoznámil tak, jak mu ukládá zákon, když při dopravní nehodě dojde ke zranění osob. Neprokázal svojí totožnost, a z místa ujel.

Po neznámém řidiči pátrají dopravní policisté, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na tel. 602 474 382.

Nprap. Marcela Pučelíková 

Aktualizováno Pondělí, 18 Prosinec 2017 13:06
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství