Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN ČERNÁ KRONIKA Deník policie
Kvě
20
2019
Pachatelé ukradli cizinci batoh a způsobili škodu ve výši 320 tisíc korun
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

Policie Kamerový záznam

Policisté z obvodního oddělení Libčice pátrají po totožnosti neznámých pachatelů, kteří dne 1. 5. ve 21.20 hodin využili chvilkové nepozornosti poškozeného, kterému ukradli batoh. K události došlo v obci Horoměřice na Praze západ, v prostorách penzionu Modrá stodola. Do tohoto penzionu přicestovala skupina zahraničních turistů, kteří se zde následně ubytovali. Krátce po 21. hodině přišli na recepci tohoto penzionu dva neznámí muži, kteří si vyhlédli jednoho z turistů, kterému při příchodu dokonce podrželi dveře. Poté nějakou dobu monitorovali situaci a komunikovali spolu prostřednictvím handsfree. Následně využili nestřeženého okamžiku, kdy se poškozený otočil ke svým zavazadlům zády, jeden z pachatelů druhému „kryl záda“ a ten muži ukradl odložený batoh. Následně z penzionu oba odešli.

Aktualizováno Pondělí, 20 Květen 2019 18:35
 
Kvě
14
2019
Zloděj ukradl jízdní kolo z venkovní zahrádky před restaurací
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační fotoBEROUN - Policisté z Obvodního oddělení Beroun pátrají po totožnosti neznámého zloděje, který dne 13. 5. od 18.30 do 20.00 hodin, v Berouně, v ulici Bratří Nejedlých, z volně přístupné venkovní zahrádky restaurace U Kropáčů, ukradl pánské horské jízdní kolo zn. Maxbike, černé barvy s bílými nápisy, které bylo připevněno lankovým zámkem k venkovnímu slunečníku. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 8.000,-Kč.

Policisté přivítají jakékoliv informace vedoucí ke ztotožnění neznámého zloděje nebo takové, které by vedly k vypátrání ukradeného jízdního kola.

 
Dub
02
2019
Policisté pátrají po řidiči motocyklu, který srazil nezletilého chlapce
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační fotoPRAHA JIH – Dopravní policisté z Územního odboru Praha venkov – jih pátrají po totožnosti neznámého řidiče, který ujel od dopravní nehody, při které byl sražen nezletilý chlapec.

K dopravní nehodě došlo dne 1. 4. v 17.50 hodin v obci Těptín, před rodinným domem v ulici Táhlá. Nezletilý chlapec na tomto místě přebíhal vozovku před projíždějícím motocyklem, v důsledku čehož došlo k jejich vzájemnému střetu. Chlapec zůstal po nehodě ležet na vozovce a řidič motocyklu, aniž by chlapci poskytl první pomoc, z místa dopravní nehody ujel. Nezletilec utrpěl středně těžká poranění, se kterými byl převezen do nemocnice.

Aktualizováno Středa, 03 Duben 2019 17:28
 
Dub
24
2019
Policisté pátrají po neznámém žháři
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

požár lesaZAJEČOV - Dne 20. 4., v blíže nezjištěné době, zřejmě od 14.00 hodin do 14.33 hodin, v obci Zaječov, v lesním prostoru, poblíž vrcholu kopce Velká Tršina, zapálil neznámý pachatel lesní porost, čímž způsobil požár na ploše 50 x 100 metrů. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 40.000,- Kč.

Po neznámém žháři policisté pátrají a přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158.

 
Dub
02
2019
Vloupání do nákladního vozidla
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ivecoTLUSTICE - Od 18.00 hodin 29. 3. do 8.00 hodin 30. 3. rozlomil neznámý pachatel plastovou kliku u kabiny dveří řidiče nákladního vozidla tovární značky Iveco, které bylo zaparkováno v obci Tlustice. Zloděj poté prohledal kabinu automobilu a ukradl osobní doklady, finanční hotovost a z čelního skla demontoval a ukradl GPS navigaci značky GARMIN a palubní kameru. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 23.400,- Kč.

Po neznámém zloději pátrají policisté z Obvodního oddělení Hořovice, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na tel. 974 872 710.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství