Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN ČERNÁ KRONIKA
Dub
02
2019
Vloupání do nákladního vozidla
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ivecoTLUSTICE - Od 18.00 hodin 29. 3. do 8.00 hodin 30. 3. rozlomil neznámý pachatel plastovou kliku u kabiny dveří řidiče nákladního vozidla tovární značky Iveco, které bylo zaparkováno v obci Tlustice. Zloděj poté prohledal kabinu automobilu a ukradl osobní doklady, finanční hotovost a z čelního skla demontoval a ukradl GPS navigaci značky GARMIN a palubní kameru. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 23.400,- Kč.

Po neznámém zloději pátrají policisté z Obvodního oddělení Hořovice, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na tel. 974 872 710.

 
Bře
06
2019
Tři případy vloupání do rodinných domů
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

vloupaniPolicisté na okrese Beroun řeší hned tři případy vloupání do rodinných domů, ke kterým došlo během tohoto víkendu.

ŽEBRÁK - V době od 27. 2. od 15.30 hodin do 1. 3. do 16.48 hodin v obci Žebrák, vypáčil neznámý pachatel okno u rodinného domu, kterým následně vnikl dovnitř. Poté prohledal několik pokojů a ukradl větší množství šperků.

CERHOVICE - K dalšímu případu došlo v obci Cerhovice, kde se neznámý pachatel pokusil vloupat do rodinného domu tím, že se snažil vypáčit vchodové dveře a okno. Do tohoto domu se mu však nepodařilo vniknout.

TŘENICE - K třetímu případu vloupání do rodinného domu došlo v obci Třenice, kde neznámý pachatel vypáčil balkonové dveře, kterými následně vnikl dovnitř, dům prohledal a ukradl šperky a finanční hotovost.

Policisté nyní pátrají po neznámém pachateli a přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění. Žádají kohokoliv, kdo by měl poznatky související s těmito případy, aby je sdělil na kterémkoliv policejním oddělení nebo na linku 158. Zda má tyto případy na svědomí stejný pachatel, policisté nyní zjišťují a tuto možnost nevylučují.

 
Bře
05
2019
Zloděj vykopal a ukradl 28 okrasných stromů
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační fotoKRÁLŮV DVŮR - Berounští policisté řeší poměrně kuriózní případ, ke kterému došlo dne 10. 2. od 17.30 do 8.00 hodin v Králově Dvoře, v ulici Tři Vršky. Zde neznámý pachatel nebo pachatelé vnikl na volně přístupný pozemek neobývané novostavby, kde následně vykopal a ukradl celkem 28 ks okrasných stromků odrůdy „bobkovišen“. Na místě bylo zjištěno, že pachatel k vykopání těchto stromků použil krumpáč, který se rovněž nacházel na pozemku novostavby. Je pravděpodobné, že na místo zřejmě dorazil automobilem, nebo s vozidlem s přívěsným vozíkem, ve kterém toto množství dřevin z místa odvezl. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 22.400,- Kč.

Po zlodějích nyní policisté pátrají a přivítají jakékoliv informace vedoucí k jejich ztotožnění na tel. 974 872 700. Zároveň nevylučují, že se pachatelé budou snažit ukradené stromky nabízet k prodeji, nebo je vysadí na svých pozemcích.

Por. Bc. Marcela Pučelíková

 
Dub
02
2019
Policisté pátrají po řidiči motocyklu, který srazil nezletilého chlapce
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační fotoPRAHA JIH – Dopravní policisté z Územního odboru Praha venkov – jih pátrají po totožnosti neznámého řidiče, který ujel od dopravní nehody, při které byl sražen nezletilý chlapec.

K dopravní nehodě došlo dne 1. 4. v 17.50 hodin v obci Těptín, před rodinným domem v ulici Táhlá. Nezletilý chlapec na tomto místě přebíhal vozovku před projíždějícím motocyklem, v důsledku čehož došlo k jejich vzájemnému střetu. Chlapec zůstal po nehodě ležet na vozovce a řidič motocyklu, aniž by chlapci poskytl první pomoc, z místa dopravní nehody ujel. Nezletilec utrpěl středně těžká poranění, se kterými byl převezen do nemocnice.

Aktualizováno Středa, 03 Duben 2019 17:28
 
Bře
26
2019
Zloděj využil nepozornosti poškozených
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

foto podezřelého 1 foto podezřelého 2

PRAHA ZÁPAD – Při nakupování byli okradeni hned dva lidé.

Dne 20. 3. 2019 v době od 9:10 hodin do 9:15 hodin v obci Rudná, v prodejně Lidl, využil neznámý pachatel nestřeženého okamžiku, kdy se poškozená v průběhu nakupování věnovala výběru zboží a z tašky, kterou měla odloženu v nákupním vozíku, jí odcizil peněženku s obsahem finanční hotovosti, osobních dokladů a platební karty. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 2.100,-Kč. V tuto dobu byl ve stejném obchodě okraden další zákazník, kterému neznámý zloděj odcizil z kapsy oděvu peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady.

Aktualizováno Středa, 03 Duben 2019 12:09
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství