Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN ČERNÁ KRONIKA
Srp
12
2019
Motocyklista řídil, ačkoliv měl zákaz
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační fotoBEROUN – Dne 24. 7. bylo 33letému muži sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Toho se dopustil tím, že dne 6. 7. v 12.04 hodin v Berouně, v ulici Pod Studánkou, když řídil motocykl bez registrační značky, který nebyl přihlášen v evidenci vozidel a registrační značku neměl přidělenou. Na motocyklu se navíc nenacházel žádný VIN kód a neměl sjednané zákonné pojištění a neodpovídal technickým požadavkům pro provoz na pozemních komunikacích.

Řidič při kontrole nepředložil policistům žádné doklady potřebné pro řízení a provoz motocyklu. Lustrací řidiče bylo následně zjištěno, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny na dvanáct měsíců až do 23. 8. 2019. U řidiče byla na místě provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Řidič svým jednáním porušil veřejný zájem tím, že řídil motorové vozidlo v době, kdy měl vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. V případě odsouzení hrozí za tento trestný čin až dvouletý trest odnětí svobody.

 
Srp
12
2019
Krádež jízdního kola z bytového domu
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační fotoHOŘOVICE - V době od 20.00 hodin dne 18. 7. do 7.00 hodin dne 19. 7. v Hořovicích v ulici 1. Máje, vnikl neznámý pachatel do chodby a společných prostor bytového domu, kde následně ze sklepa ukradl trekové jízdní kolo zn. PELLS, černé barvy, v hodnotě Kč 20.000,- Kč.

Po neznámém zloději a ukradeném jízdním kole pátrají policisté z Obvodního oddělení Hořovice, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jejich vypátrání na tel. 974 872 710.

 
čec
03
2019
Zloděj ukradl z auta věci a ještě jej poškodil
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační fotoNIŽBOR - Dne 30. 6. mezi 15.00 a 16.40 hodin, v lesním prostoru k.o. Nižbor, mezi obcemi Nižbor - Chyňava, se neznámý pachatel vloupal do osobního motorového vozidla tovární značky VW Passat, ze kterého ukradl doklady k vozidlu a drobné reklamní předměty. Pachatel toto vozidlo navíc poškodil (rozbil okno zadních dveří, poškrábal lak zadních dveří a blatníku, rozbil okno předních dveří, které promáčkl, poškodil sloupek dveří, plato zavazadlového prostoru a gumové těsnění oken). Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 61.000,- Kč.

Po neznámém pachateli pátrají berounští policisté, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na tel. 974 872 700.

 
čec
08
2019
Neznámý pachatel prolomil heslo emailu
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

policie okenko smallBerounští policisté řeší případ podvodného jednání, kdy neznámý pachatel získal přístup do emailu, který byl propojen s internetovým obchodem Alza a platební kartou poškozeného. Následně provedl objednání dvou mobilních telefonů a hodinek. Tyto zaplatil prostřednictvím platební karty poškozeného, jejíž heslo se mu podařilo prolomit a provedl bezhotovostní převod finanční částky za objednané zboží, které si nechal poslat do Alzaboxu a také na výdejnu. Objednané věci si přišel vyzvednout neznámý muž. Jeho podobu mají policisté k dispozici a žádají kohokoliv, kdo jej pozná, aby tyto informace sdělil na Obvodní oddělení Beroun, na tel. 974 872 700.

Neznámý pachatel prolomil heslo emailu

por. Bc. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun
8. července 2019

 
čec
03
2019
Policisté zachránili sebevraha
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

ilustrační fotoDne 29. 6. okolo deváté hodiny ranní přijali policisté oznámení o tom, že 32letý muž má v úmyslu na vyhlídce Jindřichova Skála v bývalém vojenském prostoru Brdy spáchat sebevraždu.

Muž měl u sebe připravenou hořlavinu, kterou se chtěl polít a měl v úmyslu se zapálit a skočit ze skalního masivu. Policisté okamžitě zahájili pátrací akci, do které byli zapojeni policisté z okresů Beroun a Příbram. Na místo byl vyslán také policejní psovod se psem, kriminalisté, policisté z obvodních oddělení, dopravní policisté a také hasiči. Nasazen byl rovněž policejní vrtulník. Osobu se jim nakonec před spácháním sebevraždy povedlo lokalizovat a vypátrat.

Muže se podařilo díky policistům a jejich součinnosti zachránit a to především zásluhou policisty z Obvodního oddělení Hořovice, který na místě s mužem navázal kontakt a od sebevražedného úmyslu jej odradil. Tomuto policistovi patří velké poděkování, stejně tak i dalším, kteří byli do akce nasazeni, za záchranu toho nejcennějšího, a tím je lidský život. Muž byl po prvotním ošetření převezen k hospitalizaci do psychiatrické léčebny.

Por. Bc. Marcela Pučelíková

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství