Neděle, 09. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN Berounsko Julie z GJB byla pátá
čec
17
2020
Julie z GJB byla pátá
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Schröpferová   

Zeměpisná olympiáda byla letos jedinou vědomostní olympiádou, která byla dokončena alespoň z části prezenčně. Školní i okresní kola proběhla jako každý rok normálně. Krajská kola však již tímto obvyklým způsobem proběhnout nestihla. I přes koronavirovou situaci se však organizátoři rozhodli v soutěži pokračovat, a to alespoň distančně.  Díky uvolňování opatření mohlo celostátní kolo proběhnout kombinovanou formou. Práce s atlasem a test geografických znalostí se psaly opět z domova, terénní část a závěrečný multimediální test se však psaly již prezenčně v Jílovém u Prahy. Letošní ročník měli organizátoři ztížený ještě tím, že MŠMT zastavilo financování všech soutěží a olympiád, ZO tedy zůstala odkázána pouze na sponzory. Text + foto: Marie Štěpničková.Letošní 22. ročník Zeměpisné olympiády byl poznamenán karanténním opatřením, a proto se krajské kolo i první část celostátního kola konaly online, kdy soutěžícím byly postupně zpřístupněny jednotlivé části soutěže - každá na 60 minut. V tomto časovém limitu museli stačit všechny úkoly vyřešit, zapsat a včas je i odeslat.

 

Julie Žaliová z Gymnázia J. Barranda Beroun si vítězstvím ve Středočeském kraji zajistila postup do národního kola (stejně jako v loňském roce). V krajském kole, ve své věkové kategorii C, měla 3. nejvyšší počet bodů ze všech 172 řešitelů čtrnácti krajů.

Celostátní kolo se konalo 22. 6. (online) a 27. 6. (prezenčně) v Jílovém u Prahy, kde Julie vybojovala skvělé 5. místo. Škoda, že vzhledem k epidemiologické situaci ve světě bylo letošní mezinárodní kolo družstev zrušeno.

Do krajského kola se z prvního místa okresní soutěže probojovali:

Kategorie B (7. třída): Maxim Sklenář (sekunda) – 16. místo v kraji

Kategorie C (8. a 9. třída): Julie Žaliová (kvarta) – 1. místo v kraji

Kategorie D (střední školy): Marta Štorkánová – 6. místo v kraji

Filip Máca (septima) – 12. místo v kraji

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Marie Schröpferová, garant Zeměpisné olympiády

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství