Sobota, 11. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Leonardo da Vinci v Praskolesích

DSC 6470V červenci a srpnu bude v Praskolesích v kapli sv. Prokopa výstavka s názvem Leonardo da Vinci (a jeho neznámy český pokračovatel). Uvidíte živý obraz „Poslední večeře v řetízkové šatně dolu Hamr I“. Podle neznámého Největšího Čecha. Fotografoval J. Škrleta. Ve dnech 4. – 6. července (na svátky sv. Prokopa, Cyrila a Metoděje a Mistra Jana Husa byla kaple pro veřejnost otevřená cca od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin a v technických přestávkách autora výstavy poskytl k ní výklad (viz foto). V dalších dnech bude přístup do kaple možný na požádání po dohodě s obecním úřadem (pí Drábková) nebo s vedením dětského tábora (p. Čáp), nebo s otcem Stefanem na faře. Libor Gottfried

Další fota

PN Berounsko Příměstské tábory s lesní školkou
čen
23
2020
Příměstské tábory s lesní školkou
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Beroun   

lesníLesní škola a školka Studánka v Trubské zve děti od 6 do 12 let na příměstské tábory:

Prázdniny se psem

13. 7. - 17. 7., denně od 8.00 do 16.30

Našim cílem je v dětech podpořit lásku k přírodě, k zvířatům, k pohybovým aktivitám a rozvíjení kreativity, zručnosti, odpovědnosti a týmové práce.

Na děti bude čekat setkání s živým psem, povídání, jak se o pejska starat, ukázka výcviku psů, seznámení s chováním psa a bezpečné chování ke psu.

 

* Vlčí stezka - velké lesní dobrodružství

20. 7. - 24. 7., denně od 8.00 do 16.30

Dobrodružství pro kluky a holky, co mají vítr za zády a odvahu v srdci. Les nás toho může hodně naučit. Stromy nám napoví, kudy vede cesta hluboko do jeho tajů. Budeme poznávat, jak žije les, jeho zvuky, vůně, stopy, tajemná místa. Naučíme se jak v něm být, hrát si, ale ho i chránit.

* Příroda - zázrak nebo věda?

27. 7. - 31. 7., denně od 8.00 do 16.30

Příroda jako věda nebo zázrak? Vydejte se s námi na dobrodružnou výpravu za zázraky přírody. Budeme je hledat, zkoumat všemi smysly, v pokusech a aktivitách nacházet odpovědi na všechny vaše otázky. Naučíme se předpovídat počasí, orientovat se v prostoru, vyrábět přírodní barvy, mýdla, rozdělat oheň bez sirek a spoustu dalšího. To vše v laskavé péči přírody.

* Cesta kolem světa za 5 dní: Jak se žije v jiných krajinách

17. 8. - 21. 8., denně od 8.00 do 16.30

Celotýdenní aktivity, které děti seznámí s kulturami jiných zemí. Zkusíme v 5 dnech procestovat celý svět, každý den jiná země. Každý den si zažijeme jiné kulturní zvyky, ochutnáme cizí jídlo a poslechneme si jiné řeči. Pokud mají vaše děti rády převleky, je to tábor pro ně! Mohou se totiž obléknout do tradičních šatů. Kostýmy povoleny!

Cena 2200,- Kč včetně oběda a druhé svačiny, pitný režim, sleva na sourozence 10%.

KONTAKT: 777 216 096, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.lkstudanka.cz

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství