Pondělí, 13. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Leonardo da Vinci v Praskolesích

DSC 6470V červenci a srpnu bude v Praskolesích v kapli sv. Prokopa výstavka s názvem Leonardo da Vinci (a jeho neznámy český pokračovatel). Uvidíte živý obraz „Poslední večeře v řetízkové šatně dolu Hamr I“. Podle neznámého Největšího Čecha. Fotografoval J. Škrleta. Ve dnech 4. – 6. července (na svátky sv. Prokopa, Cyrila a Metoděje a Mistra Jana Husa byla kaple pro veřejnost otevřená cca od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin a v technických přestávkách autora výstavy poskytl k ní výklad (viz foto). V dalších dnech bude přístup do kaple možný na požádání po dohodě s obecním úřadem (pí Drábková) nebo s vedením dětského tábora (p. Čáp), nebo s otcem Stefanem na faře. Libor Gottfried

Další fota

PN Berounsko Rybníček v Brdatkách objektivem Marcely Bergrové
čen
18
2020
Rybníček v Brdatkách objektivem Marcely Bergrové
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Paní Marcela Bergrová měla ze zájmu o své fotografie skutečnou radost.  Pavel Paluska.Před budovou berounské knihovny začala v pondělí 1. června od 17 hodin vernisáž výstavy berounské fotografky a produkční berounského Městského kulturního centra Marcely Bergrové pod názvem Rybníček v Brdatkách.

Tato výstava představuje neskutečně krásný časosběr rybníčku v berounských Brdatkách v různých denních, ale ročních obdobích. Vernisáže se zúčastnilo velké množství přátel, kamarádů, spolupracovnic, ale nechyběli ani představitelé města - starostka Soňa Chalupová a místostarosta Dušan Tomčo.

Marcela Bergrová vystavuje poprvé a výstava je časosběrná. Poté co autorka všechny přítomné velice srdečně přivítala, její sestra, taktéž fotografka, se ujala úvodního slova a vyzvala přítomné, aby si výstavu v prostorách berounské městské knihovny prohlédli a připomněla, že fotografie je možné si zakoupit. Text + foto:Pavel Paluska. 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství