Pondělí, 13. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Leonardo da Vinci v Praskolesích

DSC 6470V červenci a srpnu bude v Praskolesích v kapli sv. Prokopa výstavka s názvem Leonardo da Vinci (a jeho neznámy český pokračovatel). Uvidíte živý obraz „Poslední večeře v řetízkové šatně dolu Hamr I“. Podle neznámého Největšího Čecha. Fotografoval J. Škrleta. Ve dnech 4. – 6. července (na svátky sv. Prokopa, Cyrila a Metoděje a Mistra Jana Husa byla kaple pro veřejnost otevřená cca od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin a v technických přestávkách autora výstavy poskytl k ní výklad (viz foto). V dalších dnech bude přístup do kaple možný na požádání po dohodě s obecním úřadem (pí Drábková) nebo s vedením dětského tábora (p. Čáp), nebo s otcem Stefanem na faře. Libor Gottfried

Další fota

PN Berounsko Králův Dvůr bude mít obchvat
Kvě
29
2020
Králův Dvůr bude mít obchvat
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Králův Dvůr   

Druhá etapa obchvatuKrálův Dvůr se připravuje na rozjezd II. etapy obchvatu města. Ta zasáhne úsek mezi novým mostem Alexandra Hesse přes řeku Litavku po vlakové nádraží v Králově Dvoře a je spojena s odvodněním a osvětlením. Součástí stavby jsou i opěrné zdi navazující na most A. Hesse.

 

„Stavbu financuje Středočeský kraj a město Králův Dvůr na ni zajišťuje jak projektovou dokumentaci včetně územního rozhodnutí a stavebního povolení, tak i to nejdůležitější, a to výkup pozemků,“ konstatoval starosta Králova Dvora Petr Vychodil s tím, že kromě toho všeho bude ještě z rozpočtu města hrazena výstavba chodníku a podíl na dešťové kanalizaci.

Stavební povolení už nabylo právní moci a starosta Králova Dvora v druhé polovině dubna podepsal smlouvu na výkup největšího pozemku, který stavba další etapy obchvatu zasáhne. „Po roce a půl trvání náročných jednání se nám podařilo s jeho majitelem dojít ke shodě ohledně výše částky, za kterou město pozemek vykoupí. Jsem rád, že jsme se nakonec dohodli a nebudeme muset problém řešit soudně formou tzv. vyvlastnění. Obchvat města je v územním plánování veden jako veřejně prospěšná stavba a kdybychom se s majitelem pozemku nedohodli, město má právo na jeho vyvlastnění,“ vysvětlil starosta Králova Dvora a podotkl, že jednání byla náročná ale korektní z obou stran.

Na II. etapu je už také připravená a zastupitelstvem odsouhlasená smlouva mezi Královým Dvorem a Středočeským krajem, ve které se město zavazuje investiční akci s rozpočtovými náklady ve výši 49,7 milionu korun spolufinancovat částkou cca 2,7 miliony korun. Výše nákladů je bez DPH.

„Tyto částky nejsou konečné. Změní se s ohledem na výsledky výběrového řízení. V hodnotící komisi budou i členové zastupitelstva. V případě, že vše půjde podle našich představ a budou příznivé podmínky, mohlo by se výběrové řízení a zahájení stavebních prací stihnout ještě v letošním roce, nejpozději však v roce 2021,“ poznamenal Petr Vychodil.

V roce 2021 či 2022 by mohl mít Králův Dvůr druhou etapu obchvatu ukončenou a k realizaci by už městu zbývala jen poslední třetí etapa, která má navazovat na obchvat

Berouna. https://www.kraluv-dvur.cz/

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství