Čtvrtek, 09. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Berounsko Hledají se suchomilné rostliny pro Talichovku v Berouně
Kvě
06
2020
Hledají se suchomilné rostliny pro Talichovku v Berouně
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Matyáš Levíček   

trvalky pro talichovkuUrčitě jste si všimli, že se během posledních pár měsíců výrazně změnil vzhled Talichovy ulice před budovou Gymnázia J. Barranda. Berounská zeleň, z.s., právě teď shání rostliny, které by bylo možné zasadit.

Máte-li doma porost trvalek, a mohli byste třeba jednu nebo dvě sazenice darovat, prosím, udělejte to. Je třeba okolo osmi set rostlin. Na konci článku naleznete seznam vhodných rostlin a odkaz na článek na webu BZ.

 

Stručné shrnutí historie nového ekosystému:

* Akci organizuje spolek Berounská zeleň

* Jednání začala v létě 2019

* V prosinci bylo vysázeno 20 hlohů

* V prostoru mezi stromy má vzniknout trvalkový záhon

Výsadbu zařizuje Lenka Králová, pokud byste chtěli přijít zasadit svoji rostlinu, dohodnout se s ní můžete na mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

S péčí o alej pomáhají i studenti gymnázia.

Od výsadby hlohů každému stromku poskytli celkem 200 l vody. A to bezprostředně po výsadbě, poté na konci ledna a dvakrát se sešli dobrovolníci v průběhu velmi suchého dubna, aby zalili právě rašící stromky.

Zásluhy za to patří:

Prima: Vít Cihlář

Sekunda: Šimon Brousil, Ema Čejková se sestrou, Vojtěch Duda, Michal Hamerník, Terezka Holá, Nela Mátlová, Barunka Paterová, Ela Suchitrová

Kvarta: Jonáš Koller, Nela Hamerníková, Kryštof Daněk, Petr Resch, Jan Burkert, Oliver Duda, Johanka Mayerová, Lucie Nejedlá, Aneta Smetanová.

A Julie Žaliová z kvarty již má doma připravených několik desítek sazenic pro trvalkový záhon.

V neposlední řadě je pak třeba zmínit spolupráci se zástupci Velkolomu Čertovy schody, kteří přislíbili spolupráci a vápencovou horninu pro skalní prvek v záhonu trvalek.

Berounská zeleň z.s.

Spolek vznikl na jaře 2019 jako iniciativa berounských občanů, kteří si vzali za cíl sázení stromů ve městě a péči o městskou zeleň. Berounská zeleň připravuje komunitně založené projekty směřující k dlouhodobé péči o městskou zeleň a vznik nových zelených ploch se stromy. Na veřejných akcích pořádaných spolkem se podílí řada přátel a dobrovolníků z Berouna a okolí.

Zmíněný článek se seznamem hledaných květin: https://www.berounskazelen.cz/trvalky-pro-talichovku/

Webové stránky BZ: https://berounskazelen.cz

Matyáš Levíček

Plakát navrhl Ivan Berka.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství