Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Berounsko V Králově Dvoře lidem měří teplotu a rozdávají roušky
Dub
09
2020
V Králově Dvoře lidem měří teplotu a rozdávají roušky
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Králův Dvůr   

Petr Vychodil starosta Králova DvoraNapříč celou Českou republikou se šíří nebezpečné virové onemocnění. Případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 přibývá i v berounském regionu. Město Králův Dvůr se už několik týdnů snaží riziko nákazy místních obyvatel snížit tím, že jim rozdává látkové roušky, které šijí králodvorští dobrovolníci i zaměstnanci městského úřadu.

 

Město tuto samovýrobu podpořilo nákupem materiálu. „Všichni si za tuto pomoc zaslouží nejen poděkování, ale i velký obdiv. Naši dobrovolní hasiči i zastupitelé rozvezli seniorům už více než dva tisíce ušitých roušek a další roušky se rozdávají i ostatním občanům města,“ konstatoval starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

V první vlně dostali látkové roušky senioři nad 65 let, po nich přišli na řadu i ostatní občané města.

„Roušky si lidé mohou vyzvednout v lékárně místní polikliniky a nebo v Budka Café v areálu sokolovny Králův Dvůr,“ upozornil starosta Králova Dvora s tím, že dobrovolní hasiči látkové roušky lidem rozdávají také každé pondělí a středu v době úředních hodin městského úřadu před jeho pobočnou budovou (nám. Míru 192). Lidé si je zde mohou vyzvednout vždy v pondělí v době od 8.30 do 11.30 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin.

„Kromě rozdávání roušek, hasiči lidem také měří teplotu bezkontaktním teploměrem,“

poznamenal Petr Vychodil.

V návaznosti na vývoj epidemiologické situace a vyhlášení nouzového stavu pracuje při Radě města Králův Dvůr Bezpečnostní komise ve složení: starosta Petr Vychodil a místostarostové Josef Antoniv a Ing. Jan Šilhavý, Ph.D. Tato komise mimo jiné zajistila pro nejvíce ohroženou skupinu lidí, seniory, pomoc s běžnými nákupy. Senioři tak mohou zůstat v bezpečí svých domovů a nevycházet ven. Nákupy základních potravin, hygienických věcí i léků jim obstarávají dobrovolníci. Službu, kterou financuje město Králův Dvůr, zaštítila Charita Beroun.

www.kraluv-dvur.cz

Aktualizováno Středa, 22 Duben 2020 11:32
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství