Pondělí, 06. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Výroba roušky bez šití ze šátku

rouska-na tvářiStačí doma najít bavlněnou látku (třeba šátek) o rozměrech asi 50 × 30 cm, kus pružné gumy či větší gumičku do vlasů a nůžky.

Návod krok za krokem

Použili jsme povlak na polštář ze 100% bavlny – z něj zvládnete vyrobit celkem čtyři roušky. Na jeden model vystřihněte obdélník velký 50 × 30 cm. Obdélník podélně přeložte napůl a pak ještě jednou napůl. Ustřihněte dvě gumičky dlouhé asi 30 cm. Gumičky svažte na uzlík a navlékněte z obou stran na složenou látku podle obrázku. Poskládaný obdélník přeložte na třetiny z obou stran přes gumičky. Jednu stranu přitom vložte do druhé, aby se rouška nerozevírala. Pak už jen přiložte na ústa a nos a látku roztáhněte podle potřeby.

PN Berounsko Ze Suchomast do Litně
úno
03
2020
Ze Suchomast do Litně
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa KolenskáZe sobotní výstavy drobného zvířectva, která se konala 25. ledna v Suchomastech, si odvážela rodina Petránkových z Litně domů krásného chovného králíka, heboučkého rexe. Více informací, přineseme v dalším čísle novin, které vyjde 13. února.

Foto: Naďa Kolenská.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství