Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Berounsko Tříkrálové odpoledne v ZŠ Beroun-Závodí
Led
15
2020
Tříkrálové odpoledne v ZŠ Beroun-Závodí
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

třiber1První den po vánočních prázdninách, 6. ledna jsme se sešli opět ve škole a odpoledne ve školní družině. A věřte, že to nebylo jen tak ledajaké odpoledne. Vždyť i my již tradičně několik let si připomínáme Tři krále – Kašpara, Melichara a Baltazara a sledujeme jejich cestu do Betléma, aby se poklonili Ježíškovi a předali mu dary.

 

Po obědě na nás v dužině čekali Tři králové – Kašpar, Melichar a Baltazar. Na úvod jsme si všichni zazpívali píseň „My, Tři králové, jdeme k vám“. To proto, že kromě povídání nás odpoledne čekalo i mnoho soutěží. Také jsme si připomenuli legendu o Třech králích a jejich cestě do Betléma. A pak již byly na řadě naše soutěže. V první části jsme měli bludiště, kdy jsme museli najít nejkratší cestu králů do Betléma k Ježíškovi. Druhá část se skládala ze čtyř kol a naším úkolem bylo složit v co nejkratší době puzzle s tematikou Tří králů. Před třetí částí soutěže jsme si připomněli i to, že Tři králové se objevují i v různých lidových moudrostech, rčení, příslovích a pranostikách. Poslední soutěží byla společenská hra „Putování za hvězdou“. Hra je podobná „Člověče, nezlob se“, kdy jsme putovali cestou hvězdné komety, která zářila nad Betlémem, ale během cesty nás čekalo mnoho nástrah. Naším úkolem bylo se co nejdříve dostat do cíle. Všechny soutěže jsme bodovali a v součtu bodů jsme zjistili vítěze.

Po vyhlášení výsledků každá skupina dostala malou odměnu od Tří králů a tím naše Tříkrálové odpoledne skončilo.

Květa Hrbáčková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství