Pátek, 21. únor 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Stoletá sokolka z Komárova

deverPaní Miloslava Deverová, rozená Velichová, se narodila na okraji brdských lesů v obci Velcí u Jinec. Jako žačka v šesti letech vstoupila do Sokola v Jincích, kam ji a jejího bratra Antonína přivedl otec František Velich, který patřil k spoluzakládajícím členům Sokola Jince. V osmnácti letech se zúčastnila X. všesokolského sletu jako cvičenka skladeb dorostenek i žen.

PN Berounsko Tříkrálové odpoledne v ZŠ Beroun-Závodí
Led
15
2020
Tříkrálové odpoledne v ZŠ Beroun-Závodí
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

třiber1První den po vánočních prázdninách, 6. ledna jsme se sešli opět ve škole a odpoledne ve školní družině. A věřte, že to nebylo jen tak ledajaké odpoledne. Vždyť i my již tradičně několik let si připomínáme Tři krále – Kašpara, Melichara a Baltazara a sledujeme jejich cestu do Betléma, aby se poklonili Ježíškovi a předali mu dary.

 

Po obědě na nás v dužině čekali Tři králové – Kašpar, Melichar a Baltazar. Na úvod jsme si všichni zazpívali píseň „My, Tři králové, jdeme k vám“. To proto, že kromě povídání nás odpoledne čekalo i mnoho soutěží. Také jsme si připomenuli legendu o Třech králích a jejich cestě do Betléma. A pak již byly na řadě naše soutěže. V první části jsme měli bludiště, kdy jsme museli najít nejkratší cestu králů do Betléma k Ježíškovi. Druhá část se skládala ze čtyř kol a naším úkolem bylo složit v co nejkratší době puzzle s tematikou Tří králů. Před třetí částí soutěže jsme si připomněli i to, že Tři králové se objevují i v různých lidových moudrostech, rčení, příslovích a pranostikách. Poslední soutěží byla společenská hra „Putování za hvězdou“. Hra je podobná „Člověče, nezlob se“, kdy jsme putovali cestou hvězdné komety, která zářila nad Betlémem, ale během cesty nás čekalo mnoho nástrah. Naším úkolem bylo se co nejdříve dostat do cíle. Všechny soutěže jsme bodovali a v součtu bodů jsme zjistili vítěze.

Po vyhlášení výsledků každá skupina dostala malou odměnu od Tří králů a tím naše Tříkrálové odpoledne skončilo.

Květa Hrbáčková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství