Středa, 29. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 20/2019
Lis
08
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 20/2019
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - sm -   

Foto: Mgr. Jitka Kobrsková.101. výročí vzniku Československa

V pátek 25. října se uskutečnil od 13 hodin pietní akt k 101. výročí vzniku Československa. Z důvodu stavby nové budovy 2. stupně ZŠ, která probíhá v sousedství školní budovy 1. stupně, před kterými jsou umístěné pomníky obětem 1. a 2. světové války, se akce letos konala na místním hřbitově u pomníku obětem politických procesů 50. let. Pomník obětem nezákonných procesů byl odhalen na hřbitově 17. listopadu 2009. Mezi oběťmi vykonstruovaných procesů byli i zdičtí rodáci Karel Bacílek (1920 – 1949) a Jiří Kodet (1929 – 1950). Město si tak pietním aktem současně připomene i 30. výročí sametové revoluce z roku 1989, která vedla k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na pluralitní.

 

31. ročník drakiády

Sportovní a školská komise RM ve spolupráci s III. oddělením školní družiny uspořádala v neděli 13. října již 31. ročník drakiády. S pěknými draky se zúčastnilo akce za pěkného slunečného počasí skoro 60 dětí. Odměnou za účast jim byl diplom, medaile a malá sladkost.

XIX. Mezinárodní výstava koček

O víkendu 19. a 20. října se konala ve společenském domě XIX. Mezinárodní výstava koček. Pořadatelem byla Specializovaná organizace chovatelů koček Zdice za podpory města Zdice, která výstavu pořádala pod záštitou Mezinárodní organizace chovatelů koček FIFe a Českého svazu chovatelů. Výstava byla velice úspěšná.

Travesti show

V pátek 1. listopadu se ve společenském domě uskuteční Travesti Show Crazy Goddess. Hrají Bratři v TriCku. Začátek ve 21 hodin, vstupné 250 Kč.

Předprodej: Společenský klub Zdice 602 628 867, 731 500 904, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Zveme na koncert punku, metalu a rocku

V sobotu 2. listopadu proběhne ve Společenském domě ve Zdicích akce nazvaná „Sound for a Cause“. Během ní se představí celkem 6 kapel z našeho regionu. Od 18 hodin vystoupí domácí Sam-Ou-Hell a po nich postupně zahrají Gomerova pauza na pivo (punk, Vráž), Rapete (rock -rap, Králův Dvůr), Asperra (mash-up metal, Hýskov), Goat Cult (death metal, Žebrák) a Amok (death metal, Hořovice). Vstupné 130 Kč.

Koncert skupiny POKUS

Společenský klub Zdice zve na koncert hudební skupiny POKUS, který se uskuteční ve čtvrtek 7. listopadu od 18 hodin v městské knihovně. Jako host vystoupí Petr Silbernágl.

Rozsviťte podzim s lampiony

V neděli 10. listopadu se uskuteční lampionový průvod. Odpoledne od 14 hodin budou probíhat na pěší zóně trhy s ručně vyráběným sortimentem od řemeslníků a umělců ze Zdic a okolí. Je možné se ještě na trhy se zbožím přihlásit na tel. 602 628 867. Nabídnout můžete např. drhání, šité výrobky, obrázky, papírenské zboží, pokrmy, perníčky apod. Od 17 hod. začne na pěší zóně „U KOULE“ lampionový průvod, který bude zakončen Na Písmenech pěkným ohňostrojem.

Zajistěte si již nyní vstupenky na komedii Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Hledáte manželské štěstí? Pořiďte si hospodyni. Její roli bravurně hraje Iva Hüttnerová, které výborně sekundují Michaela Dolinová a David Suchařípa.

Společenský dům zdice 19. 12., začátek v19 hodin. Vstupné 290 Kč. Předprodej: Společenský klub Zdice, tel. 602 628 867.

– sm –

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství