Středa, 29. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 19/2019
říj
31
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 19/2019
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - sm -   

stavba školy ZdiceDostavba školního areálu Základní školy ve Zdicích úspěšně pokračuje

Již rok probíhá výstavba nové budovy 2. stupně základní školy. Bude navazovat na budovu 1. stupně ZŠ v ulici Žižkova. Jak informoval starosta města Bc. Antonín Sklenář, stavební práce pokračují podle stanoveného plánu. V nastávající zimě budou firmy pracovat uvnitř budovy. Nyní jsou již podle projektu propojeny železnou konstrukcí obě budovy ZŠ, tzn. 1. a 2. stupeň. Město Zdice změnilo projekt budovy střechy. Bude zde vybudována střešní třída, která bude sloužit žákům a učitelům k výuce a bude umožňovat výhled do okolní krajiny. Stavba má být dokončena na konci května 2020. V současné době je hotov i projekt na vybavení vnitřních prostor.

Pedagogičtí pracovníci se již těší, až od školního roku 2020/21 budou učit v nové budově. Ve středu 9. října je pozval starosta města Bc. Antonín Sklenář spolu s provozními zaměstnanci na prohlídku stavby nové budovy.

 

Branný závod pro mladé hasiče z okresu Beroun

V sobotu 5. října se uskutečnil za účasti starosty města Bc. Antonína Sklenáře ve Zdicích v oblasti Písmen branný závod pro mladé hasiče. Jeho pořadateli bylo Okresní sdružení hasičů (OSH)Beroun ve spolupráci s městem Zdice a SDH Zdice. Závod požárnické všestrannosti (branný závod) je jedna z disciplín celostátní hry Plamen.

Branného závodu se zúčastnilo celkem 65 pětičlenných hlídek. Akce se opravdu vydařila, vše bylo dobře organizováno. Nad průběhem závodu určitě držel ochrannou ruku i sv. Petr, protože deštivě vypadající počasí nakonec vydrželo. Na trase závodu čekalo na závodníky šest disciplín – střelba ze vzduchovky, přesun po laně, uzlování, požární ochrana, první pomoc a základy topografie.

Výsledky jednotlivých kategorií závodu (1. - 3. místo):

Přípravka: 1. SDH Zdice, 2. SDH Tlustice, 3. SDH Zaječov,

Mladší žáci: 1. SDH Zaječov A, 2. SDH Tmaň, 3. SDH Chaloupky

Starší žáci: 1. SDH Zaječov, 2. Malé Přílepy, 3. Chaloupky,

Dorostenky: závodila 2 družstva – 1. SDH Záluží, 2. SDH Chaloupky

Dorostenci: závodilo 1 družstvo – 1. SDH Komárov

Dorost smíšený: 3 družstva – 1. SDH Vižina, 2. Zaječov, 3. Zdice

Posvícení ve Zdicích

Město Zdice srdečně zve na posvícení ve Zdicích. Akce probíhá od pátku 18. do neděle 20. října na pěší zóně. Můžete se těšit na kolotoče, houpačky, střelnici, řadu stánků a další zajímavosti. V neděli v případě příznivého počasí zahraje od 14 hodin na pěší zóně Dixieland band Zdice.

Úsměvy Zdeňka Trošky

Společenský klub Zdice pořádá ve čtvrtek 24. října pořad Úsměvy Zdeňka trošky s písničkami Simony Klímové. Začátek pořadu v 19 hodin ve společenském domě. Předprodej vstupenek: Husova 369, 267 51 Zdice. Více informací na tel. 734 754 565.

Travesti show

V pátek 1. listopadu se ve společenském domě uskuteční Travesti Show Crazy Goddess. Hrají Bratři v TriCku. Začátek ve 21 hodin, vstupné 250 Kč.

Předprodej: Společenský klub Zdice 602 628 867, 731 500 904, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

- sm -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství