Sobota, 25. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Berounsko V Berouně je živý automobilový provoz
říj
10
2019
V Berouně je živý automobilový provoz
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

mobi1Den bez aut proběhl 22. 9. 1998 ve Francii. Od roku 2000 se z něj stala evropská iniciativa, o rok později mezinárodní. Od roku 2002 je Den bez aut součástí Evropského týdne mobility. Ten probíhá od 16. do 22. 9. Tato tradiční akce se stala i tradicí v naší školní družině v ZŠ Beorun-Závodí.

 

Jednou z akcí našich oddělení v rámci Evropského týdne mobility, byl monitoring provozu dopravy i se sledováním negativních jevů. Ve čtvrtek 19. září si jednotlivá oddělení rozdělila oblast Závodí, a každé oddělení mělo stejné podmínky pro sledování provozu. Měření jsme provedli v 10 minutách po 13. hodině. A k čemu jsme dospěli? Výsledky byly opravdu zajímavé. 1. oddělení stálo v Lidické ulici směrem na Kladno a zjistilo: aut projelo 136, nákladních vozů 10, cyklisté projeli 3, motorky 2, aut s jedním člověkem bylo 76, se dvěma 57, více lidí – 3 auta. 3. oddělení monitorovalo úsek v Hostimské ulici U lodi. Osobních aut projelo 36, nákladních 1, autobusů 3, motorek 1, cyklistů 6, v autě telefonovali 4 řidiči, 28 aut mělo pouze řidiče, 12 aut jelo se dvěma lidmi. 4. oddělení mělo své stanoviště U Slavaše a jejich průzkum byl též zajímavý. Osobních aut projelo 71, 4 nákladní, 1 motorka, 3 kola, 1 autobus, nikdo netelefonoval jako řidič. 46 aut jelo pouze s řidičem, 18 aut mělo dva pasažéry a více pasažérů měla 3 auta. 2. oddělení monitorovalo úsek u bývalé energetiky – křižovatka Pražské ulice a Lidické ulice. Zde byl vskutku živý provoz. Směrem na Prahu projelo 118 aut, směrem na Kladno 81 a to jsme počítali auta od Berouna. Od Prahy na Kladno a Berouna projelo 135 automobilů. V obou směrech projelo 8 autobusů, 3 cyklisté. 2 řidiči při jízdě telefonovali. Celkem projeli 3 cyklisté a 5 motorek v obou směrech. Zajímavé bylo obsazení aut – pouze s řidičem projelo 321 aut, se dvěma pasažéry 50 aut, se 3 lidmi jelo 12 automobilů, a pouze 3 auta byla plně obsazená. Jedno auto projelo na semaforu na červenou, po přechodu projela maminka se dvěma dětmi na druhou stranu tak, že ona byla první a nejmenší dítě bylo ve vleku asi 10 m za nimi. Uprostřed jelo starší dítě. Naším pozorováním jsme zjistili, jak živý je provoz automobilů přes naše město.

Květa Hrbáčková

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství