Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Berounsko Skulptura „Láska a nenávist“ bude k vidění v Berouně
Zář
19
2019
Skulptura „Láska a nenávist“ bude k vidění v Berouně
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Jitka Soukupová   

Arcachon FrancieKoncem září se poprvé v České republice představí skulptura LOVE HATE, která se stala symbolem pro sjednocenou, mírumilovnou a svobodnou Evropu. Umělecké dílo od Mii Florentine Weiss v letošním roce putovalo po mnoha významných evropských metropolích.

 

 

Instalováno bylo například před sídlem Brusel BelgieEvropské unie v Bruselu, před Brandenburskou bránou v Berlíně, v Mnichově, před Císařským palácem v Goslaru či ve francouzském Arcachonu. Slavnostní odhalení, kterého se zúčastní řada významných hostů, zástupci partnerských měst a přítomna bude i autorka Mia Florentine Weiss, proběhne v královském městě Beroun v pátek 27. září od 17.00 hodin. Dílo bude vystaveno na travnaté ploše před berounskou radnicí a k vidění bude následující tři týdny. Pak se tato symbolika evropského spojenectví vydá do dalšího partnerského města, do polského Brzegu.

Co vlastně LOVE HATE znázorňuje? Je to živý symbol - staví obě lidské emoce proti sobě. Z jedné strany je nápis Love - láska, který lze z druhé strany číst Hate - nenávist... Město Beroun se tak přidá k ostatním evropským městům a pomůže tak šířit toto politické prohlášení na národní i mezinárodní úrovni.

Mgr. Jitka Soukupová

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Září 2019 09:50
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství