Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN Berounsko Závody dračích lodí na Berounce
Zář
18
2019
Závody dračích lodí na Berounce
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Beroun   

dračí2

Poslední srpnovou sobotu se uskutečnil další ročník závodu dračích lodí na řece Berounce. Letošního 14. ročníku se zúčastnila opět posádka města Králův Dvůr. Snažila se ze všech sil obhájit loňské umístění, ale to se úplně nepodařilo.

 

V soutěži družstev skončila devátá a v závodu partnerských měst těsně na druhém místě za lodí posádky města Beroun s časem 00:59:650 sekundy.

„Přestože jsme byli z rozjížděk v závodu družstev sehraná parta, závod partnerských měst jsme nevyhráli. Proto obdivuji město Beroun, které dokázalo ze čtrnácti ročníků závodu dračích lodí neuvěřitelných třináct vyhrát, a to i přesto, že se ve všech ročnících jednalo o jejich první rozjížďku. Prostě sedli na loď a vyhráli,“ poznamenal k letošnímu ročníku závodu dračích lodí kapitán posádky a zastupitel Králova Dvora Jaroslav Trachta s tím, že při příštím 15. ročníku závodu dračích lodí se budou snažit udělat vše pro to, aby závod partnerských měst vyhráli tak, jako v roce 2018.

Jak dále uvedl, velké poděkování patří nejen členům posádky lodě, městu Králův Dvůr, ale i dobrovolným hasičům z Králova Dvora a Počapel. „Jako posádka jsme byli fajn parta a všichni jsme si závod i jeho skvělou atmosféru užili. Letošního ročníku se zúčastnilo dokonce sedm zastupitelů. Musím také zdůraznit, že jsme díky městskému úřadu a jeho pracovníkům i dobrovolným hasičům měli jedno z nejlepších zázemí včetně výborného občerstvení,“ konstatoval Jaroslav Trachta.

Fota + text: Romana Šimková.

https://www.kraluv-dvur.cz/

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství