Sobota, 14. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN Berounsko Beroun Bike Maraton promění berounské náměstí
Zář
18
2019
Beroun Bike Maraton promění berounské náměstí
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Beroun   

Beroun Bike MaratonNa závod horských kol v neděli 22. září zavítá i mistryně ČR Jitka Čábelická, v tento den se totiž berounské náměstí promění v závodní trať, kdy se do Berouna vrátí populární závod horských kol. Na své si přijdou malí i velcí, zkušení i amatérští jezdci. Závodníci si mohou vybírat ze dvou obtížností trasy a samostatnou kategorií je také dětský závod.

 

První ročník Beroun Bike Maratonu navazuje na tradici původního cyklistického závodu, který se svého času těšil velké oblibě. Z toho důvodu organizátoři připravili dvě verze trasy: MASTERS a HOBBY. Obtížnější, MASTERS trasa měří 49 km+ a délka HOBBY trasy činí minimálně 24 km. Obě trasy povedou závodníky nádhernou okolní přírodou. Závod startuje v 11 hodin.

Závodit budou i národní šampioni v horských kolech

Beroun Bike Maraton si nenechá ujít ani loňská i letošní čerstvá národní šampionka v jízdě na horském kole Jitka Čábelická po boku se svým týmovým kolegou Matějem Průdkem, který se také nedávno stal mistrem ČR.

Vlastní kategorii na Beroun Bike Maratonu budou mít i ti nejmenší. Děti od 1 do 10 let se mohou zdarma zúčastnit krátkého závodu na Husově náměstí, kde symbolicky poměří své síly na cca 150 – 2000 m dlouhé trati a podle věku budou rozděleni do dílčích kategorií.

Zázemí závodu nabídne jak závodníkům, tak divákům moderovaný program, myčku a úschovnu kol, spoustu soutěží, tombolu s hodnotnými cenami od partnerů závodu. Přímo na náměstí bude probíhat kruhový trénink Super Kruháč, který si diváci budou moci zdarma vyzkoušet.

„Cyklistika je sport opravdu pro každého a proto věříme a doufáme, že se nás sejde co nejvíce, abychom si společně užili ten blažený pocit, který nám jízda na kole dává, a zároveň se pokochali přírodními krásami, kterých je v našem kraji nespočet,“ dodal pořadatel závodu Michal Szabó.

Registraci je možné provést přes webové stránky www.beroubike.cz

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství