Pátek, 21. únor 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Stoletá sokolka z Komárova

deverPaní Miloslava Deverová, rozená Velichová, se narodila na okraji brdských lesů v obci Velcí u Jinec. Jako žačka v šesti letech vstoupila do Sokola v Jincích, kam ji a jejího bratra Antonína přivedl otec František Velich, který patřil k spoluzakládajícím členům Sokola Jince. V osmnácti letech se zúčastnila X. všesokolského sletu jako cvičenka skladeb dorostenek i žen.

PN Berounsko Dny evropského dědictví v Berouně
Zář
06
2019
Dny evropského dědictví v Berouně
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Beroun   

Řemeslné trhy  7. - 8. září 20192V sobotu 7. září budou mít letošní oslavy Dnů Evropského Dědictví (EHD - European Heritage Days) zcela nový ráz. Poprvé budou probíhat na Náměstí Joachima Barranda, které se tak stane místem pro zábavu a odpočinek ve shonu souběžně probíhajících hrnčířských trhů na hlavním Husově náměstí.

 

Místo bude pojato jako historické ležení se souboji, řemesly, muzikou i středověkou krčmou. Součástí budou také pohádky a dílničky pro děti, které můžete navštívit v přilehlé zahradě Muzea berounské keramiky.

PROGRAM:

Dobové válečné ležení a šermířské souboje v podání historické skupiny Compania della Morte, historická muzika v podání skupiny Lucrezia Borgia, kejklíř, jarmark, středověká krčma...

11.00 a 15.15 Pohádky Divadla Studna pro děti (zahrada Muzea berounské keramiky)

14.45 předávání cen výtvarné soutěže 3d - Fantastický svět Karla Zemana

18.00 vernisáž výstavy Václava Šeráka (Muzeum berounské keramiky)

19.30 Phil Shoenfelt & Southern Cross - koncert

12.00 - 15.00 komentované prohlídky v KD Plzeňka Beroun (Plzeňská 83/48)

Navštívit můžete také výstavy v obou našich galeriích. Městská galerie Beroun, která sídlí v památce Duslova vila, je o víkendech otevřena běžně, komorní galerie Holandský dům bude výjimečně otevřena z důvodu oslav i v sobotu odpoledne a po celou neděli (po oba dny tedy 9 - 12 a 13 - 17). Zdarma přístupné jsou také berounské památky nebo výstava Státního okresního archivu Beroun.

https://www.mesto-beroun.cz/

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství