Sobota, 21. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Berounsko Dny evropského dědictví v Berouně
Zář
06
2019
Dny evropského dědictví v Berouně
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Beroun   

Řemeslné trhy  7. - 8. září 20192V sobotu 7. září budou mít letošní oslavy Dnů Evropského Dědictví (EHD - European Heritage Days) zcela nový ráz. Poprvé budou probíhat na Náměstí Joachima Barranda, které se tak stane místem pro zábavu a odpočinek ve shonu souběžně probíhajících hrnčířských trhů na hlavním Husově náměstí.

 

Místo bude pojato jako historické ležení se souboji, řemesly, muzikou i středověkou krčmou. Součástí budou také pohádky a dílničky pro děti, které můžete navštívit v přilehlé zahradě Muzea berounské keramiky.

PROGRAM:

Dobové válečné ležení a šermířské souboje v podání historické skupiny Compania della Morte, historická muzika v podání skupiny Lucrezia Borgia, kejklíř, jarmark, středověká krčma...

11.00 a 15.15 Pohádky Divadla Studna pro děti (zahrada Muzea berounské keramiky)

14.45 předávání cen výtvarné soutěže 3d - Fantastický svět Karla Zemana

18.00 vernisáž výstavy Václava Šeráka (Muzeum berounské keramiky)

19.30 Phil Shoenfelt & Southern Cross - koncert

12.00 - 15.00 komentované prohlídky v KD Plzeňka Beroun (Plzeňská 83/48)

Navštívit můžete také výstavy v obou našich galeriích. Městská galerie Beroun, která sídlí v památce Duslova vila, je o víkendech otevřena běžně, komorní galerie Holandský dům bude výjimečně otevřena z důvodu oslav i v sobotu odpoledne a po celou neděli (po oba dny tedy 9 - 12 a 13 - 17). Zdarma přístupné jsou také berounské památky nebo výstava Státního okresního archivu Beroun.

https://www.mesto-beroun.cz/

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství