Čtvrtek, 14. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Beseda s lékařem MUDr. Tomášem Šebkem bude v hořovické knihovně

Když muži odešli, přišly za mnou holky. „Tomáši,“ nesměle, „my bychom se s Tebou moc rády vyfotily, jestli Ti to nevadí.“ Naopak, dámy! Pokleknu mezi nimi na koleno a ony se nade mě nesměle, přesto s jasnou intencí, nakloní. Vznikla nádherná fotka! Nade mnou se sklání čtyři muslimky. Komu se tohle poštěstí. (Pozn. red.: Útržek z knížky „Nebe nad Jemenem.? Ty „holky“ jsou lékařky.)Ve středu 20. listopadu od 17.30 pořádá Knihovna Ivana Slavíka Hořovice besedu s MUDr. Tomášem Šebkemlékařem mezinárodní organizace „Lékaři bez hranic“. Zúčastnil se následujících misí: Haiti 2010, 2012, Afghánistán 2013, 2015, Jižní Súdán 2017 a Jemen 2019. Ze svých misí, většinou ve válečných zónách světa, napsal několik velice úspěšných knih: Mise Haiti - 5 měsíců s Lékaři bez hranic, Mladá fronta, Praha 2013, Mise Afghánistán - Český chirurg v zemi lovců draků, Nakladatelství Paseka, Praha 2015, Africká zima - V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, Nakladatelství Paseka, Praha 2017, Mise Jemen - Nebe nad Jemenem, Nakladatelství Paseka, Praha 2019. Na poslední misi v Jemenu byl v měsících leden až březen 2019.

PN Berounsko Na kafe ke Klubíčku Beroun
Srp
30
2019
Na kafe ke Klubíčku Beroun
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Alena Pecková   

logo klubiKlubíčko provozuje částečně bezbariérový penzion s kapacitou 13 lůžek, kde CELOROČNĚ poskytujeme komplex registrovaných sociálních služeb dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. Provozujeme zde i Tréninkové pracoviště, kde si klienti za pomoci JOB-asistentů osvojují základní pracovní návyky a řadu praktických dovedností při práci v provozním zázemí - příprava jídla a pití, úklidy, praní, údržbářské práce, péče o zahradu apod. Díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ „Pomáhej pohybem“ jsme zakoupili profesionální kávovar a pojízdnou prodejnu.

https://www.klubickoberoun.cz/  PLAKÁT

 

 

Na farmářských trzích v Berouně a na akcích pro veřejnost v našem regionu vám budeme nabízet produkty, které pro vás budou připravovat naši pracovníci se zdravotním postižením spolu s klienty našich sociálních služeb: kávu, cappuccino, cafe latte a jiné horké nápoje, ledovou kávu, teplé oplatky, minerálky, limonády apod. (balené v lahvích), domácí buchty a koláče, farmářský chléb s domácí pomazánkou.

Přijďte ochutnat, těšíme se na vás.

Rozšíření činností tréninkového pracoviště o další činnosti napomůže klientům nalézt nové možnosti seberealizace a zažít pocity úspěchu a uspokojení z práce.

Osvojí si nové pracovní postupy a připraví se tak na budoucí zaměstnání v našem Sociálním podniku Klubák, z.ú.

Alena Pecková, ředitelka Klubíčko Beroun, z.ú. Damilská 172, 266 01 Tetín

Tel. 722 955 596

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Aktualizováno Středa, 04 Září 2019 08:33
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství