Neděle, 25. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Navštivte zámek Dobříš

Výstava potrvá během července a srpna. Zámek DobříšDo konce srpna je v hostinské části expozice k vidění zajímavá výstava svatebních šatů a doplňků Nikoly Melicharové. Kromě svatebních šatů si můžete prohlédnout kloboučky, rukavičky a další doplňky. Nejstarším exponátem je svatební menu z roku 1930, které je ve francouzštině.

PN Berounsko Pocta Miladě Horákové
čec
29
2019
Pocta Miladě Horákové
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Beroun   

Starostka Soňa Chalupová s místostarostou Michalem Mišinou Starostka Soňa Chalupová s místostarostou Michalem Mišinou umístili ve čtvrtek 27. června věnec na budovu radnice pod pamětní desku věnovanou obětem komunismu.

Právě toto datum je totiž spojeno s „Dnem památky obětí komunistického režimu“. Byl vyhlášen na památku Milady Horákové, Jana Buchala, Oldřicha Pecla a Záviše Kalandry, kteří byli popraveni po zinscenovaném politickém procesu komunistického režimu Československa 31. května – 8. června 1950. Oběšeni byli všichni na Pankráci dne 27. června 1950. Další čtyři obžalovaní dostali doživotí, ostatní čtyři tresty žaláře mezi 15 - 28 lety.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství