Úterý, 02. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Tichá linka – velká pomoc pro neslyšící

logo-tiche-zpravyV ČR žije zhruba půl milionu osob se sluchovým postižením. Málokdo ví, že mnozí z neslyšících používají ke komunikaci pouze znakový jazyk. Ten má oproti češtině zcela jinou gramatiku a pravidla a hlavně nemá psanou podobu. Pro znakující je tak čeština cizím jazykem a dost často se dostávají do složitých problémů, ve kterých by nemuseli být, jen kvůli této komunikační propasti.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC
čec
29
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - sm –   

Poslední společná fotografie na rozloučenou bude připomínat žákům docházku do zdické školy. Na snímku 9. A s tř. učitelem Mgr. Miroslavem Holotinou a tř. učitelkou z 1. stupně Alenou Klatovskou

Slavnostní rozloučení s 9. třídami

Slavnostní rozloučení s vystupujícími žáky se konalo v závěrečný den školního roku v pátek 28. června v obřadní síni zdické radnice postupně pro 9. A a 9. B. Po proslovech místostarosty města Mgr. Přemysla Landy a ředitelky školy Mgr. Evy Fiřtové převzali vystupující žáci z rukou svých třídních učitelů Mgr. Miroslava Holotiny (9. A) a Mgr. Radka Hampla (9. B) krásné pamětní listy, od Města Zdice dostali na památku upomínkové předměty. Všichni se poté podepsali do pamětní knihy.

9. B s tř. učitelem Mgr. Radkem Hamplem.  Fota: Marcela Andrlíková.

 

Letní promítání na koupališti a v Domově V Zahradách

Společenský klub Zdice připravuje další letní filmové promítání. V pátek 19. července bude na koupališti od 21.30 hodin promítnuta česká komedie „Bezva ženská na krku“.

V pátek 23. srpna se akce budou konat v zahradě Domova V Zahradách. Od 14 hodin pro příznivce dechové hudby bude vyhrávat kapela Berounská šestka s kapelníkem p. Mužíkem. Od 21 hodin zde bude promítnuta česká komedie „Ženy v běhu“.

Vstupné na filmy je 60,- Kč, občerstvení zajištěno.

Bližší informace: www.mesto-zdice.cz , www.facebook.com/spolecenskyklubzdice


 

Běh okolo Vraní skály

V sobotu 30. června se uskutečnil další ročník Běhu okolo Vraní skály, který je zařazen do Brdského běžeckého poháru. Tentokrát se konal za účasti 75 závodníků (59 mužů, 16 žen). Celkovým vítězem se stal časem 33:57 Stanislav Rada (muži do 39 let – M 39).

V jednotlivých kategoriích na desetikilometrové trati v krásné lesní krajině zvítězili: Muži: M 39 - Rada Stanislav - Plzeň, M 49 - Minařík Petr – SKP Rokycany, M 59 - Karas Tomáš – Tisová, M 69 - Korytár – AC falcon Rokycany, M 70+ - Navrátil Josef – SK Strančice. Ženy: Ž 34 - Uxová Anett – TT Loko Beroun, Ž 44 - Povalová Eva, Ž 54 - Řechková Svatava – Oxygen Příbram, Ž 55+ - Hartmanová Stanislava - Vorvani.

Závod byl opět velmi dobře připraven a sponzorsky zajištěn panem Ivanem Rabochem, který závod připravuje již 17 let. V kategorii do 59 let obsadil 3. místo.


 

Navštivte zdické koupaliště

V západní části Zdic čeká na vás krásné koupaliště. Návštěvníci si pochvalují velký bazén s toboganem, vodním hřibem a dlouhou skluzavku. Rájem malých dětí je pěkný malý bazén. Provozovatelem koupaliště je Sportovní a technické zařízení města Zdice (SaTZM). Otevírací doba: denně ve slunné dny od 10 do 19 hodin. Od 16 hodin platí zlevněné vstupné. Aktuální info: www.koupalistezdice.cz . – sm –

Aktualizováno Pondělí, 29 Červenec 2019 16:21
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství