Pátek, 13. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN Berounsko Soutěž mladých hasičů v Bavoryni
čec
15
2019
Soutěž mladých hasičů v Bavoryni
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa KolenskáV Bavoryni na hřišti se sešli v sobotu 29. června mladí hasiči ze Zdic a Bavoryně, aby změřili své síly v požárním sportu, útoku a štafetě. Pro všechny bylo připraveno i zázemí s občerstvením.

Fandit jim přišli i rodinní příslušníci. Naproti tomu pomocnou ruku při plnění soutěžních disciplín jim podávali starosta Bavoryně Jan Nedvěd, Radek Frűhauf - náčelník, ten dokonce vyrobil pro děti dřevěný domeček, který po zapálení soutěžící hasili, ale také Bohumír Zíka nebo Eva Villagomez Dlouhá, ale i jiní, kterých jména žel neznám.

 

Bylo úžasné pozorovat, jak si i malé děti poradily s hasičskými hadicemi, dokázaly nasávací koš s těžkou hadicí ponořit do velké kádě s vodou, aby ostatním tekla proudem voda z hadic. Bylo znát, jak je týmová práce spojuje a že soutěží opravdu se zápalem.

Sbory dobrovolných hasičů jsou organizacemi, které spojují v obcích nejen děti, ale i dospělé. Ve většině obcí jsou to právě hasiči, kteří věnují dobrovolně svůj čas pro ostatní. Podílejí se na spoustě akcí, ale třeba i na úklidu obcí apod. Shánějí sponzory, aby měli na svou činnost peníze apod. Je úžasné, že dokážou zaujmout i ty nejmenší děti, aby přišly mezi hasiče. Všem těmto dobrovolníkům je třeba vyslovit velký dík.

Eva Villagomez Dlouhá nám poslala výsledkové listiny:

Kategorie děti 3 - 6 let požární sport jednotlivců: 1. Sofie Villagomez, 2. Kubík Zíka, 3. Matyáš Nedvěd

Kategorie děti 7 - 9 let požární sport jednotlivců: 1. Robin Blažek, 2. Vojta Pácl, 3. Adam Mařata

Kategorie 10 - 15 let požární sport jednotlivců: 1. Adam Ziegler, 2. Karolína Růžičková, 3. Kateřina Růžičková

Kategorie požarní útok a štafeta dvojic:

1. Zdice A, 2. Zdice B, 3. Bavoryně A.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství