Pátek, 05. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC
čen
20
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – sm –   

Pohádkový Knihov se vydařil, o vystoupení účinkujících byl veliký zájem.

Pohádkový Knihov

Společenský klub Zdice uspořádal v sobotu 1. června v lesoparku Knihov odpoledne Den dětí. Za krásného počasí si vydařenou akci užilo cca 450 – 500 dětí. Nejdříve na ně čekaly na 5 stanovištích pohádkové soutěže, za splnění úkolů dostaly za odměnu zmrzlinu a látkové frisbee, které mohly pomalovat fixy na textil. Po soutěžích bylo připraveno tancování s písničkou, divadélko Dráček předvedlo veselou parafrázi známé pohádky Míček Flíček. Závěr sobotního odpoledne patřil společnému programu dětí a rodičů s námořnickou tématikou „Plnou parou vpřed!“. Děti mohly zdarma získat také balonky, veliký zájem měly o malování na obličej, ve výtvarné dílně DDM Beroun si vyrobily záložky do knihy. Nové auto Škoda Scala vystavila v lesoparku firma Drupol Zdice. Na dětské odpoledne se přišel podívat také starosta města Bc. Antonín Sklenář. Dětský den se uskutečnil za podpory Středočeského kraje.

 

Evropské volby 2019

V pátek 24. a v sobotu 25. května se uskutečnily volby do EU. Ve Zdicích se voleb zúčastnilo 28,19 % voličů, kteří volili v pěti volebních místech. Nejvíce hlasů získalo ANO 2011 - 20,64 %. Na dalších místech se umístily: ODS 19,09 %, Česká pirátská strana 13,80 %, Koalice STAN, TOP 09 11,26 %, KSČM 8,39 %, SPD – T. Okamura 6,84 %, ČSSD 5,96 %. Ostatní strany a hnutí získaly méně než 5%.


 

Sportovní hry seniorů vyhrálo družstvo DVZ Zdice I. Na snímku s ředitelem domova Mgr. Alexandrem Korábem. Foto: Archiv Domova V Zahradách Zdice.

Sportovní hry seniorů

Domov V Zahradách, poskytovatel sociálních služeb, uspořádal ve čtvrtek 30. května další ročník Sportovních her seniorů. V pěkném prostředí zdického domova se akce, která je podporovaná Středočeským krajem, zúčastnilo celkem 12 družstev – dvě družstva byla ze zdického domova seniorů, 10 družstev bylo z DPD Beroun, Centrum Rožmitál pod Třemšínem, Domov seniorů Dobříš, Domov Na výsluní Hořovice, Domov pro seniory Kladno, Domov Kladno - Švermov, Domov TGM Beroun, Domov Unhošť, Domov Hostomice - Zátor, DPS Žebrák. Na soutěžící čekalo celkem deset úkolů (např. plechovky, kuličky, petangue, popelka, pexeso), nechyběl ani vědomostní test.

Soutěžilo se celé dopoledne, po dobrém obědě byly vyhlášeny očekávané výsledky. Vítězem se stalo družstvo DVZ Zdice I., na 2. místě se umístil Domov Kladno - Švermov, na 3. Domov seniorů Dobříš.


 

Koncert kapely HOLKI

Koncert známé kapely se uskuteční ve zdickém společenském domě v pátek 14. června od 19 hodin.

Předprodej vstupenek – Společenský klub Zdice a prodejna Gurmán – Husova 186, Zdice. Více informací na tel. 731 500 904.


 

RETRO DISCO

V sobotu 15. června pořádá Společenský klub Zdice další retro diskotéku. Večer plný tance a zábavy tentokrát bude v podání DJ Jardy, který zahraje hity 80. a 90. let a hity z doby milénia. Zároveň budete mít možnost využít akční nabídky na osvěžující letní míchaný nápoj Cuba Libre. Začátek ve 20 hodin.


 

Využijte poslední volná místa na srpnovém příměstském táboru

Společenský klub Zdice pořádá o prázdninách dva příměstské tábory. Na tábor v termínu od 19. do 23. srpna jsou poslední volná místa. V ceně tábora 2000 Kč je odborný pedagogický dozor od 8 do 17 hodin, bohatý program, výlety po Zdicích a okolí, celodenní strava, zázemí ve společenském domě a knihovně, hry, soutěže, tvoření, pohyb, za hezkého počasí návštěva koupaliště. – sm –

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství