Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Berounsko S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál
čen
20
2019
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: LOMIKÁMEN   

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

 

Projekt je financován operačním programem Zaměstnanost s podporou Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt má dvě hlavní činnosti. První z nich je vzdělávání klientů, tedy osob s duševním onemocněním a přímá podpora na tréninkovém místě. Náplň kurzů je zaměřená na vzdělávání, jak se pohybovat na volném trhu práce. Jako příklad lze uvést pomoc s přípravou životopisu, motivačního dopisu, jak a kde hledat práci, znalost pracovně-právního minima nebo jak zvládnout pohovor a první dny v práci.

Druhá hlavní činnost projektu je hledání přátelských zaměstnavatelů. Pracovnice Lomikamene jsou prostředníky v jednání s lidmi s duševním onemocněním, aby zaměstnavatelé lépe pochopili jejich přednosti a zapomněli na předsudky a mýty, které kolují ve společnosti. Zaměstnavatelům se nabízí možnost finanční pomoci, díky které mohou jimi zřízená tréninková místa realizovat.

Znáte přátelského zaměstnavatele či znáte někoho z vašeho blízkého okolí, kdo by rád pracoval, ale myslí si, že s duševní nemocí to nelze? Poraďte mu, aby se obrátil na Lomikámen, z.ú., protože pracovat může každý, stačí jen chtít.

LOMIKÁMEN

Aktualizováno Středa, 03 Červenec 2019 10:30
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství