Pátek, 05. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Berounsko S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál
čen
20
2019
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: LOMIKÁMEN   

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

 

Projekt je financován operačním programem Zaměstnanost s podporou Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt má dvě hlavní činnosti. První z nich je vzdělávání klientů, tedy osob s duševním onemocněním a přímá podpora na tréninkovém místě. Náplň kurzů je zaměřená na vzdělávání, jak se pohybovat na volném trhu práce. Jako příklad lze uvést pomoc s přípravou životopisu, motivačního dopisu, jak a kde hledat práci, znalost pracovně-právního minima nebo jak zvládnout pohovor a první dny v práci.

Druhá hlavní činnost projektu je hledání přátelských zaměstnavatelů. Pracovnice Lomikamene jsou prostředníky v jednání s lidmi s duševním onemocněním, aby zaměstnavatelé lépe pochopili jejich přednosti a zapomněli na předsudky a mýty, které kolují ve společnosti. Zaměstnavatelům se nabízí možnost finanční pomoci, díky které mohou jimi zřízená tréninková místa realizovat.

Znáte přátelského zaměstnavatele či znáte někoho z vašeho blízkého okolí, kdo by rád pracoval, ale myslí si, že s duševní nemocí to nelze? Poraďte mu, aby se obrátil na Lomikámen, z.ú., protože pracovat může každý, stačí jen chtít.

LOMIKÁMEN

Aktualizováno Středa, 03 Červenec 2019 10:30
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství