Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Berounsko Plácky v Městské galerii Beroun
Kvě
13
2019
Plácky v Městské galerii Beroun
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Městská galerie Beroun   

Tomáš BímVýstava Tomáše Bíma s názvem „Plácky“ začala v Městské galerii Beroun ve středu 17. dubna.

Výstava potrvá do 24. května, a je otevřená út – pá: 10 – 12 a 12.30 – 17, so 10 – 12, 12.30 – 15 a ne 10 – 13hodin.

Výstavu zahájil Prof. František Dvořák těmito slovy: „Tomáš Bím vstoupil do světa grafiků v SČUG Hollar v r. 1989, ale již několik let předtím s věhlasnými grafiky vystavoval, např. s Josefem Lieslerem, Vladimírem Komárkem nebo Jiřím Anderlem. Už v r. 1981 byl uváděn mezi čelnými představiteli naší grafiky a současného umění vůbec.

 

Grafické listy Tomáše Bíma jsou specifické svou přímou souvislostí s jeho malbou obrazů. Lze hovořit o identitě jeho grafiky a obrazů tak těsné, že jeho barevné litografie mohou v moderním interiéru plnit stejnou funkci jako olej na plátně.

Dílo Tomáše Bíma charakterizuje jeho spojení se světem současné civilizace, kterou jsme obklopeni jako kulisami naší každodennosti. V této tematické oblasti se zrcadlí Bímův prožitek současné reality jako podnětná motivace celé jeho tvorby.

Jednotlivost jeho výtvarného projevu ve dvou technicky odlišných uměleckých prostředích a pracovních postupech zvyšuje uměleckou osobitost jeho tvůrčího projevu, stejně jako ji vyznačuje ojedinělost jeho schopnosti vyjádřit potěšení z objevů kouzla světa, ve kterém žijeme.“

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství