Středa, 11. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN Berounsko Naše planeta, náš domov
Kvě
02
2019
Naše planeta, náš domov
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel Paluska.„Naše planeta, náš domov“ byl název akce, kterou nejen pro děti, ale i dospělé v Králově Dvoře na zámku a jeho okolí uspořádalo v úterý 16. dubna Středisko volného času Domeček Hořovice spolu s městem Králův Dvůr. Velký zájem měly děti o včelařský koutek, kde viděly paní včelařku, jak pracuje s rámky, které vkládala do úlu, ba dokonce děti viděly přes sklo na živo, jak to doopravdy v úlu vypadá. Dětem se velice zamlouval sokolník s dravými ptáky, protože tak velkého dravce, některé viděly zblízka poprvé. Navštívit mohly kozí farmu, či stánky Hvězdárny Žebrák, Muzea Českého krasu Beroun, ale také stánek Českomoravské myslivecké jednoty nebo dokonce mobilní planetárium. Děti si také prošly ekologickou stezku v těsném sousedství zámku. Mohly vidět ukázku hasičské techniky od SDH Králův Dvůr, v kádích viděly nejen „zlatou“ rybu ale i bílého jesetera. 2x foto: Pavel Paluska.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství