Neděle, 18. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Berounsko Naše planeta, náš domov
Kvě
02
2019
Naše planeta, náš domov
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel Paluska.„Naše planeta, náš domov“ byl název akce, kterou nejen pro děti, ale i dospělé v Králově Dvoře na zámku a jeho okolí uspořádalo v úterý 16. dubna Středisko volného času Domeček Hořovice spolu s městem Králův Dvůr. Velký zájem měly děti o včelařský koutek, kde viděly paní včelařku, jak pracuje s rámky, které vkládala do úlu, ba dokonce děti viděly přes sklo na živo, jak to doopravdy v úlu vypadá. Dětem se velice zamlouval sokolník s dravými ptáky, protože tak velkého dravce, některé viděly zblízka poprvé. Navštívit mohly kozí farmu, či stánky Hvězdárny Žebrák, Muzea Českého krasu Beroun, ale také stánek Českomoravské myslivecké jednoty nebo dokonce mobilní planetárium. Děti si také prošly ekologickou stezku v těsném sousedství zámku. Mohly vidět ukázku hasičské techniky od SDH Králův Dvůr, v kádích viděly nejen „zlatou“ rybu ale i bílého jesetera. 2x foto: Pavel Paluska.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství