Pátek, 21. únor 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Pozvánka do Hořovic na slavnostní otevření Kavárny Včera

Tomáš HanákVe čtvrtek 20. února bude ve 14 hodin slavnostně otevřena nově zřízená Kavárna Včera v Hořovicích. Přestřižení pásky se zúčastní místostarosta Hořovic pan Ondřej Vaculík, a také známý rodák z našeho regionu, pan Tomáš Hanák. O hudební vložku se postará jazzová kapela Prague Busk Men. Zveme širokou veřejnost.

PN Berounsko Jarní Zdická padesátka
Dub
28
2019
Jarní Zdická padesátka
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Josef Hůrka   

Jako nestranného návštěvníka, za kterého se považuji, mě vždy fascinuje, jak modeláři mezi sebou velice živě diskutují, či s jakým zápalem a důkladností si vystavené modely prohlížejí, nebo fotografují.  Fota: Pavel Paluska.Opět letos jako v létech minulých se s příchodem jara konala ve Společenském domě Zdice výstava Zdická padesátka, věnovaná Klubu plastikových modelářů vojenské techniky, vojenských i civilních letadel minulého století i současnosti, vojenské techniky pozemních sil, figurálním postavám, civilním i závodním automobilům apod.

 

Celkový počet vystavených modelů dosáhl v sobotu 6. dubna neuvěřitelných 479 exponátů od 110 vystavovatelů z celé České republiky. Byli zde tvůrci modelů z Prahy, Aše, Mikulova, Brna, Liberce, Dobříše, Jindřichova Hradce, Jihlavy a z dalších obcí a měst. Ze Zdic je třeba jmenovat Miloslava Bejbla, Stanislava Cinka, Petra Fuksu a Milana Vorla.

Jako nestranného návštěvníka, za kterého se považuji, mě vždy fascinuje, jak modeláři mezi sebou velice živě diskutují, či s jakým zápalem a důkladností si vystavené modely prohlížejí, nebo fotografují.  Fota: Pavel Paluska.

Na výstavě byly k spatření modely vrtulových letadel stíhaček i bombardérů z druhé světové války, proudové stíhačky a bombardéry, které jsou ve výzbroji současných světových armád. Nechyběly ani modely vojenské pozemní techniky, tanky a samohybnými děly počínaje, až po nákladní vojenská auta pro přepravu vojáků a munice.

Jako nestranného návštěvníka, za kterého se považuji, mě vždy fascinuje, jak modeláři mezi sebou velice živě diskutují, či s jakým zápalem a důkladností si vystavené modely prohlížejí, nebo fotografují.  Fota: Pavel Paluska.

Vedle vojenské techniky tu byly vystaveny modely osobních aut našich i světových značek pro přepravu osob, včetně motorek a motokol, ale i auta závodní.

Sponzorem výstavy bylo Aero Vodochody, největší český výrobce modelů a doplňků fa Mamber s. r. o., Tac-Tac agency s. r. o., Eduard Aibrusk Centrum a Spolek historických cvičných letadel „Classic Trainers“. Poděkování patří městu Zdice zastoupeného na výstavě starostou panem Bc. Antonínem Sklenářem a Společenskému domu Zdice. O úspěch výstavy se zasloužili příslušníci zdické organizace v čele s předsedou KPM Zdice panem Milanem Bobokem.

Na závěr výstavy byli vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií vystavovaných modelů a odměněni reprezentačními cenami. Počet návštěvníků výstavy dosáhl neuvěřitelných 1500 osob. Výtěžek dobrovolného vstupného bude věnován projektu „Modeláři pomáhají dětem“.

Výstava byla doplněna o prodejní stánky některých vystavených modelů, základních surovin a pomůcek pro tvorbu těchto záviděníhodných modelů. Josef Hůrka

Aktualizováno Pondělí, 13 Květen 2019 08:59
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství