Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Berounsko Berounští gymnazisté uklízeli planetu
Dub
24
2019
Berounští gymnazisté uklízeli planetu
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Štěpničková   

begym1V pátek 5. dubna se primáni Gymnázia J. Barranda pustili do úklidu planety. A začali v okolí školy. Nevěřili byste, kolik jsme toho v okruhu maximálně 500 metrů našli.

 

Tak jako loni jsme se zúčastnili jarní úklidové akce Ukliďme Beroun. Skupina třiceti primánů nasbírala téměř třicet pytlů odpadu a to skutečně v nejbližším okolí školy. A kde konkrétně: v areálu bývalých kasáren, také na pravém břehu Berounky a po svačince ve svahu na výjezdu z Berouna na Zdejcinu. A úlovky? Pneumatika, molitanová matrace, rozbitá autosedačka, plastové židle, několik metrů linolea, zbytek televizního přijímače - to vše se do pytlů nevešlo... Pytle naplnily PETky, papíry, plastové kelímky, obaly od potravin atd.

begym3

Je neuvěřitelné, co všechno jsme my - příslušníci rodu HOMO SAPIENS - neochotni odložit tam, kam se odpadky a dále nepoužitelné výrobky denní potřeby odkládat mají...

Pro děti to byla obrovská zkušenost. Všichni zúčastnění se celé dopoledne opravdu snažili uklidit vše, co se odnést a uklidit dalo. Sklidili jsme i několik pochval od kolemjdoucích, kteří často vzpomínali na jarní úklid v letech dávno minulých.

Doufám, že každý student pochopil, že se změnou světa musí začít od sebe...

Marie Štěpničková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství