Středa, 26. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Kemp Na Hrázi v Berouně

V kempu u Berounky si užijí milovníci vodyKemp Na Hrázi neslouží jen pro turisty, na své si přijdou i Berouňáci. Na břehu Berounky totiž můžete v parném létu využít pískovou opalovací plochu, vstup do Berounky vám usnadní zdejší molo. Zároveň si také můžete vypůjčit nafukovací rafty nebo paddleboardy.

Vstupné činí 50 Kč na osobu na celý den, děti do 10 let mají vstup zdarma. Občerstvení je na místě zajištěno. Město Beroun

PN Berounsko Dobrodružství cyklistiky
Dub
11
2019
Dobrodružství cyklistiky
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Vlastimil Kerl   

Vernisáž výstavy dobrodružství cyklistikyUkázková jízda na vysokém kole, stylový hudební doprovod, prohlídka komentovaná autory výstavy a především podívaná na elegantní velocipedy, staré takřka jedno a půl století, to byla vernisáž nové výstavy Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách, která je od 14. března k vidění v Muzeu Českého krasu.

 

Vernisáž zahájil za podpory svých dobově oblečených přátel a za velkého zájmu Berouňanů pan Malý ze Spolku příznivců starých kol z nedalekých Zahořan, který předvedl exhibiční jízdou na vysokém kole po berounském náměstí. O hudební doprovod ve stylu němé grotesky se postaral klavírista Radim Linhart, držitel světového rekordu v počtu zahraných skladeb, který je dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů. Poté následovala komentovaná prohlídka s Mgr. Honsem a Mgr. Mazačovou z Regionálního muzea v Kolíně, které výstavu zapůjčilo. Při ní se na 50 návštěvníků vernisáže dozvědělo mnoho zajímavostí o technických a společenských aspektech počátků cyklistiky.

Netradiční sportovní výstava v muzeu představuje ranou éru české cyklistiky – období, kdy se jezdilo na vysokých kolech. Celkem je k vidění 18 elegantních exponátů, včetně dětského tricyklu, tzv. draisiny, dřevěného předchůdce dnešního kola, pověstného kostitřasu a ukázek podomácku kovářsky zhotovených bicyklů.

V rámci doprovodného programu k výstavě si v muzeu můžete zašlapat na rotopedu a přispět tak ke štafetové jízdě z Berouna do (Moravského) Berouna. Trasu sleduje speciálně naprogramovaná aplikace, každý účastník obdrží diplom s potvrzením ujetých kilometrů.

Výstava je k vidění do 5. května.

Více o programu Muzea Českého krasu naleznete na www.muzeum-beroun.cz

Mgr. Vlastimil Kerl, pracovník propagace

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství