Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Berounsko Dobrodružství cyklistiky
Dub
11
2019
Dobrodružství cyklistiky
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Vlastimil Kerl   

Vernisáž výstavy dobrodružství cyklistikyUkázková jízda na vysokém kole, stylový hudební doprovod, prohlídka komentovaná autory výstavy a především podívaná na elegantní velocipedy, staré takřka jedno a půl století, to byla vernisáž nové výstavy Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách, která je od 14. března k vidění v Muzeu Českého krasu.

 

Vernisáž zahájil za podpory svých dobově oblečených přátel a za velkého zájmu Berouňanů pan Malý ze Spolku příznivců starých kol z nedalekých Zahořan, který předvedl exhibiční jízdou na vysokém kole po berounském náměstí. O hudební doprovod ve stylu němé grotesky se postaral klavírista Radim Linhart, držitel světového rekordu v počtu zahraných skladeb, který je dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů. Poté následovala komentovaná prohlídka s Mgr. Honsem a Mgr. Mazačovou z Regionálního muzea v Kolíně, které výstavu zapůjčilo. Při ní se na 50 návštěvníků vernisáže dozvědělo mnoho zajímavostí o technických a společenských aspektech počátků cyklistiky.

Netradiční sportovní výstava v muzeu představuje ranou éru české cyklistiky – období, kdy se jezdilo na vysokých kolech. Celkem je k vidění 18 elegantních exponátů, včetně dětského tricyklu, tzv. draisiny, dřevěného předchůdce dnešního kola, pověstného kostitřasu a ukázek podomácku kovářsky zhotovených bicyklů.

V rámci doprovodného programu k výstavě si v muzeu můžete zašlapat na rotopedu a přispět tak ke štafetové jízdě z Berouna do (Moravského) Berouna. Trasu sleduje speciálně naprogramovaná aplikace, každý účastník obdrží diplom s potvrzením ujetých kilometrů.

Výstava je k vidění do 5. května.

Více o programu Muzea Českého krasu naleznete na www.muzeum-beroun.cz

Mgr. Vlastimil Kerl, pracovník propagace

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství