Středa, 29. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Berounsko Dobrodružství cyklistiky
Dub
11
2019
Dobrodružství cyklistiky
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Vlastimil Kerl   

Vernisáž výstavy dobrodružství cyklistikyUkázková jízda na vysokém kole, stylový hudební doprovod, prohlídka komentovaná autory výstavy a především podívaná na elegantní velocipedy, staré takřka jedno a půl století, to byla vernisáž nové výstavy Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách, která je od 14. března k vidění v Muzeu Českého krasu.

 

Vernisáž zahájil za podpory svých dobově oblečených přátel a za velkého zájmu Berouňanů pan Malý ze Spolku příznivců starých kol z nedalekých Zahořan, který předvedl exhibiční jízdou na vysokém kole po berounském náměstí. O hudební doprovod ve stylu němé grotesky se postaral klavírista Radim Linhart, držitel světového rekordu v počtu zahraných skladeb, který je dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů. Poté následovala komentovaná prohlídka s Mgr. Honsem a Mgr. Mazačovou z Regionálního muzea v Kolíně, které výstavu zapůjčilo. Při ní se na 50 návštěvníků vernisáže dozvědělo mnoho zajímavostí o technických a společenských aspektech počátků cyklistiky.

Netradiční sportovní výstava v muzeu představuje ranou éru české cyklistiky – období, kdy se jezdilo na vysokých kolech. Celkem je k vidění 18 elegantních exponátů, včetně dětského tricyklu, tzv. draisiny, dřevěného předchůdce dnešního kola, pověstného kostitřasu a ukázek podomácku kovářsky zhotovených bicyklů.

V rámci doprovodného programu k výstavě si v muzeu můžete zašlapat na rotopedu a přispět tak ke štafetové jízdě z Berouna do (Moravského) Berouna. Trasu sleduje speciálně naprogramovaná aplikace, každý účastník obdrží diplom s potvrzením ujetých kilometrů.

Výstava je k vidění do 5. května.

Více o programu Muzea Českého krasu naleznete na www.muzeum-beroun.cz

Mgr. Vlastimil Kerl, pracovník propagace

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství