Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Berounsko Festival Febiofest dorazí ve středu 3. dubna do Berouna
Dub
03
2019
Festival Febiofest dorazí ve středu 3. dubna do Berouna
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Gábina Vágner   

Zraněná srdcePrvní aprílový den se vydal druhý největší filmový festival v republice na svou pouť po českých městech v rámci regionálních ozvěn Febiofestu. Ve středu 3. dubna dorazí také do Berouna, kde se v místním Městském kině bude promítat do 5. dubna hned 7 festivalových snímků, většinou v premiéře. Zahajovacím filmem berounského festivalu je romantické drama z poválečného Německa Zraněná srdce, které představí v hlavní roli Keiru Knightley. Film se natáčel i u nás, takže diváci mohou poznat Prahu, Rakovník, Ústí nad Labem, Slapy nebo Louny.

 

 

FreeSolo

Ve čtvrtek 4. dubna kino nabídne od 16 hodin oblíbený oscarový dokument Free Solo, snímek amerických tvůrců Jimmyho China a Elizabeth Chai Vasarhelyi, který představí výjimečného sportovce Alexe Honnolda. Jde o prvního člověka, jenž sám a bez jakéhokoli jištění zdolal devět set metrů vysokou skalní stěnu El Capitan v Yosemitském údolí. Febiofest snímek ve spolupráci se společností Channels v zastoupení National Geographic ČR uvádí zdarma.


 

Zrodila se Astrid

V 18 hodin mohou diváci zajít na životopisné drama Zrodila se Astrid o švédské autorce dětských knih jako jsou Děti z Bullerbynu nebo Pipi Dlouhá punčocha Astrid Lindrenové. Biografický snímek přibližuje legendární švédskou spisovatelku také jako průkopnici emancipace, začínající umělkyni a později i jako matku.


 

Ostrým nožem

Večer je od půl deváté na programu vítězný snímek soutěžní festivalové sekce Nová Evropa Ostrým nožem slovenského režiséra Teodora Kuhna.


 

Mia a bílý lev

Páteční odpoledne nabídne dvě rodinné projekce – od 16:30 dobrodružný snímek o nerozlučném přátelství malé dívky a vzácného lva Mia a bílý lev, odehrávající se v jižní Africe, a od 18:30 Mirai, dívka z budoucnosti, dobrodružný animovaný film z Japonska nominovaný letos na Oscara, který zaujme nejen děti, ale i dospělé.


 

Brankář

Večer festivalové ozvěny zakončí životopisné drama o slavném fotbalistovi Bertu Trautmannovi Brankář režiséra Marcuse H. Rosenmüllera, který jej představil osobně v Praze.

 

Tiskový servis: Gábina Vágner, t: +420 602 789 242, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Tereza Jiravová, t: +420 603 828 429, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

MFF Praha - Febiofest, Růžová 13, Praha 1, 110 00

Aktualizováno Pátek, 05 Duben 2019 12:10
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství