Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Berounsko Pojďte uklízet Beroun
Bře
14
2019
Pojďte uklízet Beroun
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Beroun   

Radnice BerounTaké v letošním roce se můžete zapojit do projektu „Ukliďme Beroun“. Tuto dobrovolnickou akci pořádá město Beroun v sobotu 6. dubna v rámci Dne Země. Školy, které se budou chtít zapojit, začnou s úklidem o den dříve.

 

Tato akce má přispět k lepšímu životnímu prostředí v našem městě a k vytvoření důstojného a čistého prostředí, ve kterém žijeme.

Není vám lhostejné, v jakém prostředí žijeme, a chcete také přiložit ruku k dílu? Zapojte se i vy.

Účastníkům úklidu poskytne město pytle, které dodala společnost AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o. - provozovna Beroun, která zajistí odvoz těchto pytlů. Zájemci, kteří se rozhodnou podpořit projekt „Ukliďme Beroun“, se nahlásí nejpozději do 22. března na Městský úřad Beroun, odbor životní prostředí – referentce Lence Hadáčkové na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Na stejnou e-mailovou adresu následně zašlou i fotodokumentaci před zahájením a po ukončení úklidu. Je potřeba uvést počet účastníků, lokalitu, kterou si pro úklid vyberete, počet pytlů a kontakt na organizátora úklidu.

Odbor životního prostředí pak na základě těchto údajů vydá pytle, a to ve dnech 3. dubna (8 - 17 hod.) a 4. dubna (čtvrtek, 8 – 14 hod).

Věříme, že myšlenku vytvoření čistého prostředí v Berouně podpoříte a akce se zúčastníte. https://www.mesto-beroun.cz/

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství