Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Berounsko Připomínka 90 let od narození spisovatele Františka Nepila
Bře
11
2019
Připomínka 90 let od narození spisovatele Františka Nepila
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Vlastimil Kerl   

PhDr. Helena mevaldová, dcera Františka Nepila, při besedě.Osobnost a dílo Františka Nepila přitahují pozornost i po letech. Mimořádnou návštěvnost měl Nepilovský podvečer pořádaný Muzeem Českého krasu a Městskou knihovnou Beroun u příležitosti nedožitých 90. narozenin tohoto významného spisovatele, který je bytostně spjat s Berounskem.

 

Kapacita muzea byla zcela naplněna, na 50 návštěvníků si přišlo poslechnout přednášku na téma Nepil – spisovatel v podání knihovnice Ivy Stlukové. Přednáška byla prokládána čtením úryvků z Nepilova díla v podání paní Lenky Kuhar Daňhelové, které zachycovaly autorovy vzpomínky na jednotlivé životní etapy.

V druhé části více než dvouhodinového programu dále vystoupila paní Helena Mevaldová, dcera Františka Nepila. Prostřednictvím rodinných fotografií vylíčila především vztah svého otce ke skautingu, přírodě a rodnému kraji. Následovala živá beseda, která představila známého autora pohádek a fejetonů jako otce a člověka. Součástí programu byla také prohlídka minivýstavy předmětů z jeho pozůstalosti. Návštěvníci mohli spatřit např. spisovatelův první psací stroj, rukopis jeho knihy Naschválníčci či dřevěný nožík na otevírání dopisních obálek, který si sám vyřezal.

O Nepilovský večer byl velký zájem.

„Velká účast nás mile překvapila, bereme ji jako důkaz toho, že kvalitní literatura odolává času i trendům, a že lidé berou Františka Nepila jako svého autora, jehož dílo čerpá inspiraci z regionu. Největší radost máme z doprovodného programu pro školy. Na tzv. Nepilovská dopoledne máme již objednáno přes 200 dětí z různých ZŠ, museli jsme akci dokonce prodloužit o týden,“ řekl Mgr. Vlastimil Kerl z Muzea Českého krasu.

Více o programu Muzea Českého krasu naleznete na www.muzeum-beroun.cz

Mgr. Vlastimil Kerl

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství