Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Berounsko Připomínka 90 let od narození spisovatele Františka Nepila
Bře
11
2019
Připomínka 90 let od narození spisovatele Františka Nepila
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Vlastimil Kerl   

PhDr. Helena mevaldová, dcera Františka Nepila, při besedě.Osobnost a dílo Františka Nepila přitahují pozornost i po letech. Mimořádnou návštěvnost měl Nepilovský podvečer pořádaný Muzeem Českého krasu a Městskou knihovnou Beroun u příležitosti nedožitých 90. narozenin tohoto významného spisovatele, který je bytostně spjat s Berounskem.

 

Kapacita muzea byla zcela naplněna, na 50 návštěvníků si přišlo poslechnout přednášku na téma Nepil – spisovatel v podání knihovnice Ivy Stlukové. Přednáška byla prokládána čtením úryvků z Nepilova díla v podání paní Lenky Kuhar Daňhelové, které zachycovaly autorovy vzpomínky na jednotlivé životní etapy.

V druhé části více než dvouhodinového programu dále vystoupila paní Helena Mevaldová, dcera Františka Nepila. Prostřednictvím rodinných fotografií vylíčila především vztah svého otce ke skautingu, přírodě a rodnému kraji. Následovala živá beseda, která představila známého autora pohádek a fejetonů jako otce a člověka. Součástí programu byla také prohlídka minivýstavy předmětů z jeho pozůstalosti. Návštěvníci mohli spatřit např. spisovatelův první psací stroj, rukopis jeho knihy Naschválníčci či dřevěný nožík na otevírání dopisních obálek, který si sám vyřezal.

O Nepilovský večer byl velký zájem.

„Velká účast nás mile překvapila, bereme ji jako důkaz toho, že kvalitní literatura odolává času i trendům, a že lidé berou Františka Nepila jako svého autora, jehož dílo čerpá inspiraci z regionu. Největší radost máme z doprovodného programu pro školy. Na tzv. Nepilovská dopoledne máme již objednáno přes 200 dětí z různých ZŠ, museli jsme akci dokonce prodloužit o týden,“ řekl Mgr. Vlastimil Kerl z Muzea Českého krasu.

Více o programu Muzea Českého krasu naleznete na www.muzeum-beroun.cz

Mgr. Vlastimil Kerl

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství