Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Berounsko Výstava berounských pábitelů
úno
08
2019
Výstava berounských pábitelů
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel PaluskaV berounském muzeu Českého krasu vystavují od 18. ledna Tomáš Šmejkal a Daniel Kreissl. Je to první společná výstava berounských pábitelů, na které každý sám za sebe zobrazuje přírodu. Výtvarník T. Šmejkal tak činí prostřednictvím akvarelů a fotograf D. Kreissl komponovanou fotografií.

 

Jejich výstava nese název Dantom Bohema a návštěvníci ji mohou zhlédnout až do 14. dubna. Velice příjemným zjištěním na vernisáži bylo, že se v pátek 18. ledna sešlo velké množství návštěvníků, kteří si udělali čas a přišli pozdravit oba umělce a prohlédnout si jejich díla. Vernisáž byla velice pěkná a zajímavá. Výstavu můžeme doporučit, určitě budou všichni návštěvníci spokojeni.

2x foto: Pavel Paluska.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství