Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Berounsko Prevence požární ochrany
úno
08
2019
Prevence požární ochrany
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Jana Šopejstalová   

preve2Na 2. ZŠ v Berouně během školního roku probíhá celá řada preventivních programů. Seznamují žáky s možnými riziky, se kterými se v běžném životě setkávají a hlavně je učí předcházet nežádoucím jevům.

 

Věnujeme se např. dopravní výchově, etické výchově a nyní se seznamujeme s prevencí požárů. Hovoříme s dětmi o bezpečném chování v domácnostech i venku. Učíme se o práci hasičů, prohlížíme si výstroj i výzbroj a opakujeme důležitá telefonní čísla celého integrovaného záchranného systému.

Prohlíželi jsme si hasicí přístroje, hydranty a únikový plán. Spolupracujeme s pracovníky prevence HZS Středočeského kraje, kteří nám každoročně umožňují návštěvu hasičské zbrojnice. Právě zde mohou naši žáci na vlastní oči vidět vše, co se ve škole naučili. Preventivní programy pomáhají zvýšit všeobecný přehled a ochranu zdraví dětí.

Mgr. Jana Šopejstalová, metodik prevence 2. ZŠ a MŠ Beroun

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství