Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Berounsko Prevence požární ochrany
úno
08
2019
Prevence požární ochrany
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Jana Šopejstalová   

preve2Na 2. ZŠ v Berouně během školního roku probíhá celá řada preventivních programů. Seznamují žáky s možnými riziky, se kterými se v běžném životě setkávají a hlavně je učí předcházet nežádoucím jevům.

 

Věnujeme se např. dopravní výchově, etické výchově a nyní se seznamujeme s prevencí požárů. Hovoříme s dětmi o bezpečném chování v domácnostech i venku. Učíme se o práci hasičů, prohlížíme si výstroj i výzbroj a opakujeme důležitá telefonní čísla celého integrovaného záchranného systému.

Prohlíželi jsme si hasicí přístroje, hydranty a únikový plán. Spolupracujeme s pracovníky prevence HZS Středočeského kraje, kteří nám každoročně umožňují návštěvu hasičské zbrojnice. Právě zde mohou naši žáci na vlastní oči vidět vše, co se ve škole naučili. Preventivní programy pomáhají zvýšit všeobecný přehled a ochranu zdraví dětí.

Mgr. Jana Šopejstalová, metodik prevence 2. ZŠ a MŠ Beroun

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství