Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Berounsko Tříkrálová sbírka v Osově
Led
30
2019
Tříkrálová sbírka v Osově
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Plecitá   

Tříkrálová sbírka probíhala také v Oseku., Foto: Marie Plecitá. Letošní celostátní ročník Tříkrálové sbírky byl jubilejní - dvacátý, v řevnické farnosti desátý, a již tradičně proběhl i v Osově a Osovci. Tato charitativní akce, která je zřejmě svého druhu v naší republice nejznámější a nejrozšířenější, se poprvé konala díky dobrému nápadu arcibiskupa Graubnera v olomoucké diecézi a během dvou desetiletí se rozšířila po celé zemi.

 

Do všech pokladniček byla za tu dobu vložena celkem jedna miliarda a dvě stě milionů korun, které byly použity na pomoc potřebným.

Tříkrálová sbírka probíhala také v Oseku., Foto: Marie Plecitá. V naší obci akce proběhla už pojedenácté pod záštitou Farní charity Řevnice a také letos se zde vydaly do ulic tři skupiny koledníků: ta první v sobotu 5. ledna, druhé dvě v neděli 6. ledna a byla to krásně a smysluplně strávená odpoledne. Máme to štěstí, že naši spoluobčané jsou zde v naprosté většině velmi vstřícní a štědří a slyší na výzvu pomáhat těm, kteří jsou v nouzi. Přínosem Tříkrálové sbírky není jen finanční pomoc, ale také budování vztahů mezi lidmi, což se u nás daří a účastníkům dodává chuť a energii. Zapečetěné kasičky se odevzdávají charitě, která nám po pár dnech oznamuje výsledek. Ten loňský - 11.980 korun jsme pokládali za rekordní, ovšem ten letošní ho ještě předčil. Celkově se letos v Osově a Osovci vybralo krásných 12.692 Kč, za Charitu Řevnice to bylo celkem 146.314 Kč a za 10 ročníků konání sbírky v naší řevnické farnosti se dosáhlo částky 1,103 milióny Kč. Všem našim milým koledníčkům, z nichž tři zastupovali malé hasiče, patří velký dík.

Foto + text: Marie Plecitá.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství