Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 2/2019
Led
30
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 2/2019
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – sm –   

Vítězové školního kola dějepisné olympiády. Foto: Miroslav Holotina.Probíhají školní kola olympiád

Uskutečnila se také olympiáda dějepisná, byla zaměřená na téma „Za poznáním, za obchodem a za prací“. Na 18 otázek testu nejlépe z 22 soutěžících odpověděl Filip Lukáš, 2. místo patřilo Šimonu Stehlíkovi (oba 9. B), 3. místo získala Klára Šnaidová z 8. A. Všichni tři postupují do okresního kola.

 

Žáci mají za sebou školní kola olympiád. Olympiáda z anglického jazyka měla kategorii 6. - 7. tříd a 8. - 9. tříd. V mladší kategorii zvítězil Daniel Otta (7. B), druhý byl David Nguyen (6. C), třetí byla Šárka Prošková (7. A). V kategorii 8. - 9. třít zvítězil Dan Hájek (8. C), před Jaroslavem Ksandrem (9. A) a Karolínou Mottlovou (9. B).

V olympiádě z českého jazyka čekaly na 22 soutěžících žáků úkoly z mluvnice i ze slohu. Vítězem se stal Martin Raboch z 9. A, za ním skončila těsně na 2. místě Karolina Mottlová z 9. B (oba postupují do okresního kola), třetí místo obsadila Bára Blažková z 9. B.

Žáci, kteří se umístili na stupních vítězů, byli odměněni knihou.

 

Turistika na filmovém pásu

Klub českých turistů - odbor Zdice uspořádal ve čtvrtek 17. ledna od 18 hodin ve zdické městské knihovně promítání dokumentů nazvané „Výlety a výletníci ve filmu“. Promítnuty byly filmy: „Výstup na Triglav“ (vysokohorská turistika) a „Podzimní Chotěboř“ (pěší turistika). Autorem filmových dokumentů je pan Bořek Šebek. Turistům se promítání opravdu líbilo a rádi si připomněli pěkné zážitky z turistického putování v roce 2018. Již nyní se těší na druhý večer zajímavého filmového putování.

Příjemné setkání dvou generací

Žáci školního klubu zdické ZŠ si připravili vánočními výrobky pro seniory v Domově V Zahradách. Protože ale před Vánoci mělo dost seniorů zdravotní problémy, dohodli se s vedením Domova V Zahradách, že za seniory přijdou v lednu. Spolu s vedoucí školního klubu pí Marcelou Andrlíkovou zavítali za nimi 7. ledna a předali jim připravené dárky. Setkání bylo přínosné jak pro seniory, tak i pro chlapce a děvčata ze školního klubu. Domů odcházeli s hezkými pocity, že dříve narozeným občanům připravili příjemné chvilky.

23. ples města Zdice

K tanci a poslechu hraje Handa Banda. Těšit se můžete na zpěváka Josefa Vágnera, na vystoupení tanečního páru z Tanečního klubu Romany Chvátalové, na tombolu a slosování hlavních cen.

Předprodej vstupenek a další informace: Společenský klub Zdice, Husova 369, 267 51 Zdice, tel. 602 628 867. – sm –

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství