Neděle, 21. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 1/2019
Led
10
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 1/2019
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: -sm-   

Všichni účinkující České mše vánoční J. J. Ryby byli na vánočním koncertu ve Zdicích odměněni velikým potleskem vestoje. Fota: Markéta Potencová.

Vánoční koncert 2018

Příjemnou vánoční náladu připravili přítomným všichni účinkující tradičního vánočního koncertu, který se konal ve čtvrtek 20. prosince od18 hodin ve společenském domě. O krásný umělecký zážitek se zasloužili dětští i dospělí zpěváci a hudebníci. Na programu se podílela ZUŠ Beroun Václava Talicha z Berouna spolu se Zdickým smíšeným sborem.

 

V prvé části programu potěšila svým vystoupením posluchače kapela Oddechovka, složená ze žáků ZUŠ, kterou společně vedou Štěpán Med a Vladislav Šebek. Mladí muzikanti hráli s velikým nadšením. Pochvalu za uvádění Oddechovky zaslouží Adélka Valtrová, žákyně ZUŠ. Oddechovka sklidila veliký potlesk.

V druhé části koncertu zazněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Spolu se Zdickým smíšeným sborem ji zpíval dětský sbor Krákorky ZUŠ, dirigoval Jaromír Štěpán. Sólové party výborně zněly v podání učitelů ZUŠ Moniky Sommerové (soprán), Renée Nachtigalové (alt), Andreje Beneše (bas) a hostujícího pěvce Jakuba Dolejše (tenor). V orchestru sestaveném pro Rybovu mši hráli učitelé, žáci a rodiče, dirigoval Jaromír Štěpán. Všichni v Rybově mši podali nádherný výkon, obdiv zaslouží dětský sbor Krákorky, který celou mši bravurně zvládl. Práce vynaložená od září v celoškolním projektu na nastudování Rybovy mše přinesla zasloužený úspěch. Velikou odměnou pro všechny účinkující byl bouřlivý potlesk vestoje zaplněného sálu společenského domu.

Tentokrát ohlédnutí za adventním časem

Adventní čas roku 2018 je nenávratně za námi, už ubíhají dny nového roku. Jak jsme prožívali adventní čas ve Zdicích? O slavnostním rozsvícení vánočního stromu v neděli 2. prosince jste se už dočetli v posledním čísle PN loňského roku. Ráda se podělím o krásné zážitky dalších vánočních akcí.

Vánoční koncert Dixieland Bandu Zdice

Kapela, která má za sebou již devět let úspěšné činnosti, pořádá již pravidelně několik roků ve zdickém společenském domě svůj vánoční koncert. Letos se konal ve středu 19. prosince od 18 hodin. Kapela, složená ze zkušených hudebníků s mnohaletou muzikantkou praxí, z kterých je vidět, že hrají pro radost, se představila ve složení: Pavel Novák (2. trumpeta), Jiří Havrlík (banjo), Václav Vinter (1. trumpeta, kapelník), Bohumil Mizera (keyboard), Josef Bukvic (klarinet), Jaromír Kozel (basová kytara), Libor Jonáš (elektr. piano), František Kodet (bicí). Kromě klasického dixielandového repertoáru zazněly i swingové skladby a známé hity. Osobitým a vyzrálým způsobem zpěvu je podává Iveta Eliášková, která sklízí velikou pochvalu muzikantů a fanoušků kapely.

Koncert kapely Dixieland band Zdice výborně doplnilo vystoupení skupiny Duo Tornádo, ve kterém zpěvačky Ivetu Eliáškovou a Marcelu Plškovou na basu doprovodil Milan Lhotský. Odměnou za zdařilý koncert byly nadšené potlesky v průběhu celého koncertu.

Město nezapomíná na obyvatele Domova V Zahradách

V pátek 14. prosince navštívil starosta města Bc. Antonín Sklenář spolu se členkami komise SPOZ a čestným občanem města jáhnem Josefem Jonášem a dětmi ZŠ naše nejstarší spoluobčany v Domově V Zahradách. V kulturním programu zazpíval seniorům dětský sbor ZŠ Zdice pod vedením paní učitelky Miroslavy Lodeové. Po programu předal pan starosta společně s dětmi a členkami komise SPOZ obyvatelům domova dárky věnované městem a všem popřál spokojeně prožité Vánoce a všechno dobré v novém roce.

Tradiční hasičský ples

Sbor dobrovolných hasičů Zdice srdečně zve na svůj tradiční ples, který se koná ve Společenském domu Zdice v sobotu 19. ledna. Od 20.00 do 2.00 bude k tanci a poslechu hrát Hudební skupina PROMĚNY BAND. Připravena je bohatá tombola.

Společenský oblek nutný. Vstupné 99 Kč.

Výstava „Staré fotografie vyprávějí“dále pokračuje

Výstavu „Staré fotografie vyprávějí“si návštěvníci pochvalují. Je i nadále možné ji v Městské knihovně Zdice navštívit ve výpůjční dny: pondělí a středa 13.00 – 17.00, úterý 8.00 – 12.00, 13.00 – 18.00, pátek 8.00 – 12.00. Přejeme příjemné vzpomínání nad spoustou fotografií. – sm –

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.



Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství