Neděle, 18. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN Berounsko Do Berouna zavítal T. G. Masaryk!
Lis
07
2018
Do Berouna zavítal T. G. Masaryk!
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Vlastimil Kerl   

Účastníci vernisáže TGM Mýty a skutečnost v Muzeu Českého krasu v Berouně se s dvojníkem TGM mohli vyfotit. A to nejen v podobě výstavy v Muzeu Českého krasu v Berouně, která ukazuje, jak byl jeho obraz deformován za Rakouska-Uherska, nacismu a komunismu, ale také osobně.

 

Na vernisáž výstavy TGM Mýty a skutečnost, která proběhla ve čtvrtek 11. října, byl mj. pozván dvojník TGM pan Tomáš Kapsa z Rakovníka a dva prvorepublikoví četníci. Jejich společná procházka po berounském náměstí vzbudila nebývalé pozdvižení, focení s občany nebralo konce a začátek vernisáže byl o čtvrt hodiny posunut. Pan Kapsa je vzrůstem i vzhledem takřka identickou kopií prvního československého prezidenta a mimořádný zájem o něj byl i v prostorách muzea.

Účastníci vernisáže TGM Mýty a skutečnost v Muzeu Českého krasu v Berouně se s dvojníkem TGM mohli vyfotit.

„Můj diář je letos nesmírně zaplněný, jdu z akce do akce. Příští rok si odpočinu, to po mě ani pes neštěkne,“ říká s úsměvem.

Samotné vernisáže se zúčastnilo 50 návštěvníků, kteří absolvovali komentovanou prohlídku výstavy s Mgr. Magdalenou Elznicovou Mikeskovou, DiS, ředitelkou Muzea T. G. Masaryka Rakovník, jež výstavu připravilo a zapůjčilo. Při ní zhlédli a vyslechli také unikátní filmový záznam, ve kterém TGM hovoří plynule anglicky.

Výstava potrvá do 11. listopadu, zájemci o osobnost TGM mohou ještě do 28. 2. 2019 v Domově seniorů Beroun, Pod Studánkou 1884, navštívit souběžně probíhající výstavy TGM prezident, TGM a železnice a Salonní vůz TGM.

Mgr. Vlastimil Kerl, pracovník propagace

Aktualizováno Středa, 07 Listopad 2018 13:12
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství