Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN Berounsko Do Berouna zavítal T. G. Masaryk!
Lis
07
2018
Do Berouna zavítal T. G. Masaryk!
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Vlastimil Kerl   

Účastníci vernisáže TGM Mýty a skutečnost v Muzeu Českého krasu v Berouně se s dvojníkem TGM mohli vyfotit. A to nejen v podobě výstavy v Muzeu Českého krasu v Berouně, která ukazuje, jak byl jeho obraz deformován za Rakouska-Uherska, nacismu a komunismu, ale také osobně.

 

Na vernisáž výstavy TGM Mýty a skutečnost, která proběhla ve čtvrtek 11. října, byl mj. pozván dvojník TGM pan Tomáš Kapsa z Rakovníka a dva prvorepublikoví četníci. Jejich společná procházka po berounském náměstí vzbudila nebývalé pozdvižení, focení s občany nebralo konce a začátek vernisáže byl o čtvrt hodiny posunut. Pan Kapsa je vzrůstem i vzhledem takřka identickou kopií prvního československého prezidenta a mimořádný zájem o něj byl i v prostorách muzea.

Účastníci vernisáže TGM Mýty a skutečnost v Muzeu Českého krasu v Berouně se s dvojníkem TGM mohli vyfotit.

„Můj diář je letos nesmírně zaplněný, jdu z akce do akce. Příští rok si odpočinu, to po mě ani pes neštěkne,“ říká s úsměvem.

Samotné vernisáže se zúčastnilo 50 návštěvníků, kteří absolvovali komentovanou prohlídku výstavy s Mgr. Magdalenou Elznicovou Mikeskovou, DiS, ředitelkou Muzea T. G. Masaryka Rakovník, jež výstavu připravilo a zapůjčilo. Při ní zhlédli a vyslechli také unikátní filmový záznam, ve kterém TGM hovoří plynule anglicky.

Výstava potrvá do 11. listopadu, zájemci o osobnost TGM mohou ještě do 28. 2. 2019 v Domově seniorů Beroun, Pod Studánkou 1884, navštívit souběžně probíhající výstavy TGM prezident, TGM a železnice a Salonní vůz TGM.

Mgr. Vlastimil Kerl, pracovník propagace

Aktualizováno Středa, 07 Listopad 2018 13:12
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství