Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Berounsko Laureáti Cen města Beroun
říj
31
2018
Laureáti Cen města Beroun
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – liš –   

Zleva: Petr Kulhánek, Peter Kuhar a František Hampl. Foto: Petra Lišková.V Kulturním domě Plzeňka se ve čtvrtek 18. října uskutečnil slavnostní večer k 100. výročí vzniku republiky spojený s předáním Cen města Beroun. Letošními laureáty jsou František Hampl za jeho dlouholeté působení na celé generace studentů berounského gymnázia a Peter Kuhar za šíření dobrého jména města Berouna v zahraničí a za vytváření vztahů vzájemnosti mezi slovinskou a českou kulturou. Současně bylo uděleno čestné občanství města in memoriam Josefu Jonášovi za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím v legionářské Rotě NAZDAR. Cenu pro tohoto významného legionáře převzal jeho prasynovec pan Kulhánek.

 

Úvodní projev přednesl historik Jan Rychlík. Následovalo samotné předávání cen, které bylo chvílemi velmi emotivní. Například v momentě, kdy byl puštěn medailonek profesora Hampla. Řada jeho bývalých studentů, kteří byli v sále KD Plzeňka přítomni, se neubránila dojetí.

Slavnostní večer byl spojen také s křtem knihy Miloše Garkische s názvem Beroun mezi monarchií a republikou. Hudební část patřila vokálnímu kvartetu Bonbónek a souboru Hlahol. – liš –

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství