Sobota, 19. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obce významně pomáhají ochráncům přírody

ilustrační foto

Činnost rokycanských ochránců přírody je velice pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. Každoročně se na městské a obecní úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a ani letošní rok není výjimkou. V brzké době odejde dopis s žádostí o podporu na všechny obce, městyse či města Berounska, Hořovicka a Rokycanska, tedy místa, kde rokycanští ochránci přírody zajišťují pomoc volně žijícím živočichům, kteří se dostanou do nesnází.

PN Berounsko Laureáti Cen města Beroun
říj
31
2018
Laureáti Cen města Beroun
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – liš –   

Zleva: Petr Kulhánek, Peter Kuhar a František Hampl. Foto: Petra Lišková.V Kulturním domě Plzeňka se ve čtvrtek 18. října uskutečnil slavnostní večer k 100. výročí vzniku republiky spojený s předáním Cen města Beroun. Letošními laureáty jsou František Hampl za jeho dlouholeté působení na celé generace studentů berounského gymnázia a Peter Kuhar za šíření dobrého jména města Berouna v zahraničí a za vytváření vztahů vzájemnosti mezi slovinskou a českou kulturou. Současně bylo uděleno čestné občanství města in memoriam Josefu Jonášovi za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím v legionářské Rotě NAZDAR. Cenu pro tohoto významného legionáře převzal jeho prasynovec pan Kulhánek.

 

Úvodní projev přednesl historik Jan Rychlík. Následovalo samotné předávání cen, které bylo chvílemi velmi emotivní. Například v momentě, kdy byl puštěn medailonek profesora Hampla. Řada jeho bývalých studentů, kteří byli v sále KD Plzeňka přítomni, se neubránila dojetí.

Slavnostní večer byl spojen také s křtem knihy Miloše Garkische s názvem Beroun mezi monarchií a republikou. Hudební část patřila vokálnímu kvartetu Bonbónek a souboru Hlahol. – liš –

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství