Sobota, 18. srpen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

PN Berounsko Minuta pro Zemi
Srp
06
2018
Minuta pro Zemi
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

DSCN1923Tato aktivita nemá nikdy ani vítěze ani poražené. Měla by se však stát samozřejmostí pro všechny, kteří chtějí pomoc naší přírodě. A věřte, že by se toho našlo mnoho. Tento projekt vzal za srdce již několik let i děti školní družiny v Základní škole Beroun - Závodí, které si plně uvědomují, že je potřeba s naším životním prostředím něco dělat, že je třeba přírodu milovat a starat se o ni. Vždyť i my jsme její součástí.

 

První kolo roku 2018 je za námi. Výsledky jsou sečteny a podtrženy a my vidíme první výsledky tohoto roku. A čemu jsme se věnovali? Tak například úklidu odpadků, nejvíce lidiček či dětiček se věnovalo přikrmování ptáčků, probíhaly čištění a údržba studánek a jejich okolí, úklid v okolí řek. A když jsme se podívali na výsledky naší školní družiny, nemohli jsme ani uvěřit vlastním očím.

Akce, které jsme věnovali naší Zemi, nám ukázaly, že jsme pro Zemi věnovali 25.170 minut. Při součtu počtu dětí se nás při všech akcích zúčastnilo 297. To znamená, každý jedinec věnoval Zemi 84 minut. A to pro naši malou družinu není vůbec málo. Při zamyšlení nad tím, co jsme již započali, jistě budeme pokračovat a naší Zemi budeme dál pomáhat. Květa Hrbáčková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství