Středa, 20. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 12/2018
čen
26
2018
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 12/2018
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - sm –   

Nejmenší fotbalisté FK Olympie Zdice společně se svými trenéry na akci „Ukliďme Česko“.Ukliďme Česko

Akce „Ukliďme Česko“ byla o prvním dubnovém víkendu ve Zdicích, Černíně a Knížkovicích úspěšná. Nejvíce dobrovolníků přišlo v Knižkovicích, organizátorem byl Jiří Vajner. Uklidili hlavně starou skládku mezi Zdicemi a Knížkovicemi. Ve Zdicích uklízeli mladí fotbalisté pod vedením Jiřího Kulhánka v lesíku na Samohelce, další dobrovolníci vyčistili přírodu u garáží pod vodojemem a v lesoparku Knihov. V Černíně se zaměřili na úklid hřiště a parčíku u autobusové zahrádky. V průběhu dubna pomohli jednotlivě i další občané Zdic. Celkem se podařilo sebrat cca 4 tuny odpadu. Město zajistilo pro účastníky akce rukavice, pytle a zajistilo svoz nasbíraného odpadu. V závěru dubna se k akci připojila i škola a udělala ve městě velký úklid, při kterém žáci sebrali cca 1300 kg odpadu. Všem účastníkům akce „Ukliďme Česko“ patří velké poděkování starosty města Bc. Antonína Sklenáře.


 

 

Pohádkový den pro děti na Knihově se povedl

Město Zdice připravilo na neděli 27. května zábavné odpoledne pro děti v areálu zdického lesoparku Knihov. Děti si soutěže, pohádky, vystoupení kapely, klauna, ukázky cvičení pejsků a další zajímavá vystoupení s radostí užily. Pěknou atmosféru celé akce umocnilo i nádherné počasí.


 

Nová skluzavka na koupališti

Zdické koupaliště je vyhledáváno nejen místními občany, ale přijíždějí i návštěvníci z blízkého či vzdálenějšího okolí. V letošním roce budou moci návštěvníci využívat další skluzavku. Její montáž probíhala za pomoci jeřábní techniky. Pro všechny bude určitě dalším zpestřením návštěvy koupaliště. Potěšující je, že vstupné zůstává stejné jako v loňském roce. Informace o koupališti naleznete na adrese: https://www.mesto-zdice.cz/sport-2/sport/mestske-koupaliste/


 

Slavnostní pasování dětí na čtenáře

V pondělí 28. května byli v Městské knihovně Zdice slavnostně přijati do řad čtenářů žáci prvních tříd zdické základní školy. Po splnění úkolů a složení čtenářského slibu je rytíř Knihoslav slavnostně pasoval na čtenáře.


 

Úspěšní mladí fotbalisté

Žáci 1. - 3. tříd zdické školy se zúčastnili turnaje ve známém Mc Donald´s cupu. Pod vedením trenérky a současně paní učitelky Mgr. Miroslavy Lodeové a za asistence paní učitelky Mgr. Anny Geroldové postupně postoupili z okrskového kola v Hořovicích do okresního kola v Berouně. Z něho se úspěšně dostali až do krajského kola ve Vlašimi, kde vybojovali pěkné 4. místo. Gratulujeme!


 

Prosba o spolupráci

V rámci 100. výročí vzniku Československa plánuje Společenský klub Zdice a kulturní komise RM na podzim letošního roku uspořádání výstavy „Zdické fotografie vyprávějí“. Jde o fotografie zachycující vzhled a život našeho města. Dřívější výstavy většinou byly zaměřené do roku 1960, teď bychom rádi přidali i fotografie z dalších let.

Prosíme občany, pokud vlastní nějaké zajímavé fotografie z uvedeného období, o jejich zapůjčení. Máme zájem i o školní fotografie. Velikost snímků nerozhoduje. Fotografie naskenujeme a vrátíme. Pro výstavu budou vytištěny ve velikost A4.

Můžete-li pomoci při realizaci připravované akce, přihlaste se, prosím, osobně ve Společenském domě ve Zdicích nebo na tel.: 311 685 186, 602 628 867, 606 022 710. Je možné použít i emaily: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

- sm –

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství