Neděle, 17. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 10/2018
Kvě
30
2018
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 10/2018
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: -sm-   

Čestnou stráž u pomníků obětem světových válek stáli členové Army muzea Zdice a členové SDH Zdice. Na snímku pomník bojovníkům, kteří v letech 1939 - 1945 položili za svobodu vlasti své životy.  Foto: Libor JonášPietní akt k 72. výročí ukončení 2. světové války

Slavnostní pietní akt u příležitosti 73. výročí ukončení 2. světové války se konal v pondělí 7. května v 15 hodin u pomníků věnovaných obětem světových válek. K pomníkům obou světových válek byly položeny věnce a kytice. Pietního aktu se spolu s vedením města Zdice zúčastnila také předsedkyně OV Českého svazu bojovníků za svobodu pí Alena Mészárosová. 

 

Pomník obětem 2. světové války, na kterém je uvedeno 12 jmen, byl odhalen před budovou 1. stupně ZŠ v ulici Žižkova 28. října 1947, o rok později sem byl z tehdejšího malého parku před farou přemístěn pomník věnovaný obětem 1. světové války se 46 jmény mužů, kteří pro naši vlast obětovali to nejcennější – svoje životy.

Slavnostní projev přednesl místostarosta města Mgr. Přemysl Landa. Čestnou stráž stáli členové Army muzea a členové Sboru dobrovolných hasičů Zdice. Byli mezi nimi v hasičských stejnokrojích i malí chlapci a děvčata, budoucí členové zdického SDH. Akce byla důstojně zahájena a ukončena státní hymnou.

Kytice byly položeny také na zdickém hřbitově k hrobu ruských vojáků, dále k pomníku v Knížkovicích, v Černíně a k pomníku padlým železničářům v areálu zdického nádraží.

Vítězem okrskové soutěže v požárním sportu v kategorii mužů se stalo družstvo SDH Zdice A. Foto: Jana Smíšková.

Okrsková soutěž v požárním sportu

V úterý 8. května se konala na hřišti ve Hředlích okrsková soutěž v požárním sportu. Průběhu celé akce přálo nádherné počasí. O co nejlepší výsledky se ucházelo celkem šest družstev mužů (SDH Zdice A, SDH Zdice B, SDH Černín, SDH Bavoryně, SDH Chodouň, SDH Hředle) a tři družstva žen (SDH Bavoryně, SDH Zdice, SDH Černín).

Soutěž se skládala ze dvou částí – štafety 4 x 100 m a požárního útoku. V mužích vyhrálo družstvo SDH Zdice A, na 2. místě skončilo družstvo Černína, 3. místo patřilo družstvu Bavoryně. V kategorii žen zvítězily hasičky SDH Černín před SDH Bavoryně, 3. místo obsadily ženy SDH Zdice.

Soutěžící družstva získala poháry, družstvo mužů SDH Zdice A převzalo od loňského vítěze SDH Bavoryně putovní pohár.

Noc kostelů

Noc kostelů je každoroční akce pořádaná nejen v naší republice, ale i v jiných evropských městech. V letošním ročníku je možné navštívit v Česku v pátek 25. května 634 kostelů a modliteben.

Do Noci kostelů se zapojil také zdický kostel Narození Panny Marie. Po zahájení programu v 19 hodin je připravena Stínohra - Tajemství mezi mužem a ženou, ve které účinkují mladí ze Sedlčanska. Následovat bude koncert studentů ze Štětkovic, dále přednáška p. Pavla Dušánka o významném zdickém rodáku - univerzitním profesorovi a misionáři P. PhDr. Jiřím Davidovi. Program bude pokračovat prohlídkou kostela, varhan a věže. V závěru je na faře připraven táborák s pohoštěním. Předpokládaný závěr ve 23 hodin.

Jarní koncert

Společenský klub pořádá ve středu 23. května tradiční jarní koncert. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Zdického smíšeného sboru a kapely Dixieland Band Zdice.

Začátek koncertu je v 19 hodin.

Koncert kapely SAM-OU-HELL

Koncert v akustickém provedení se uskuteční ve čtvrtek 24. května od 19 hodin v městské knihovně. Všichni jsou srdečně zváni.

Pohádkové putování Knihovem

Město Zdice a Společenský klub pořádají v rámci Dne dětí v neděli 27. května Pohádkové putování Knihovem. Na uskutečnění akce se dále podílí sportovní a kulturní komise RM Zdice a Dům dětí a mládeže Beroun. Od 13 do 15 hodin budou v areálu lesoparku pro děti připraveny zajímavé soutěže, od 15 do 17 hodin se děti mohou těšit na pohádku poutníka Hrocha a na diskotéku veselého klauna.

Přijměte pozvání Zdic na městské slavnosti

V sobotu 9. června se koná již 5. ročník městských slavností. Program na pěší zóně bude probíhat již od 12 hodin. Představí se PETER‘S BAND Zdice, HONZA WOLF a hosté, školní kapela ZŠ Zdice, připravena je klaunská show pro děti.

Slavnostní zahájení se koná v14.30 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na Českou besedu v podání tanečníků z Černína, účinkovat dále bude Modrá muzika s Vratislavem Velkem a Radkou Becklovou, vystoupí Milan Pitkin, Naďa Urbánková, Josef Laufer, Žalman a spol., Pomáda, SAM-OU-HELL. Celý program bude uvádět moderátor Zdeněk Vrba. V průběhu odpoledne jsou připraveny atrakce a soutěže pro děti. Občerstvení je zajištěno.

Zájezd na zámek Manětín

Společenský klub Zdice a kulturní komise RM pořádají v sobotu 2. června zájezd na zámek Manětín. Odjezd ve 12.30 z Palackého náměstí. Přihlášky: Společenský klub Zdice po - pá 7 – 15.30 h, tel. 311 685 186, 602 628 867. - sm -

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství