Pondělí, 25. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obnova hořovického kina

kino HořoviceVe čtvrtek 4. dubna od 18 hodin proběhne v budově kina v Pražské ulici v Hořovicích veřejná prezentace projektu „Obnova hořovického kina“.

Jedná se o projekt rekonstrukce budovy kina, který připravili architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová pod záštitou města Hořovice. Po prezentaci bude následovat otevřená diskuse.

Hlavním záměrem rekonstrukce je zachování podoby této unikátní budovy a kinosálu, který by mohl opět začít vítat diváky. Ve studii není opomenuto ani přilehlé okolí, které by po rekonstrukci pozvedlo vizáž Pražské ulice. O detailní popis celé rekonstrukce se postarají výše zmínění architekti a s návštěvníky jsou připraveni diskutovat. Akce se zúčastní i zástupci města Hořovice.

Alena Ratajová, DiS., koordinátor KPSS, protidrogový koordinátor, manažer prevence kriminality MěÚ Hořovice

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 7/2018
Dub
12
2018
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 7/2018
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: -sm-   

U příležitosti Dne učitelů byly ze zdické ZŠ oceněny (na snímku zleva): Ing. Jitka Sojková, Mgr. Monika Kindlová a vedoucí školní družiny paní Alena Podskalská. Foto: Libor Jonáš.Oslava Dne učitelů

Letošní setkání současných i bývalých pedagogů zdické školy u příležitosti Dne učitelů se konalo v restauraci U Zímů ve středu 28. března, tedy právě v den, kdy si připomínáme 426 let od narození J. A. Komenského, jednoho z největších pedagogů Evropy všech dob. Všechny přítomné přivítala ředitelka základní školy Mgr. Eva Fiřtová. Připomněla aktivity školy, které se staly od setkání v loňském roce. Uvedla také, že počet žáků zdejší školy se stále zvyšuje. Přibývají nejen žáci, ale i učitelé, v poslední době i asistenti, kteří pomáhají s vyučováním žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Paní ředitelka poděkovala pedagogům za jejich aktivní přístup a snahu stále se vzdělávat.

 

Mezi pedagogy zavítal na oslavu Dne učitelů již tradičně starosta města Bc. Antonín Sklenář, který jim přišel popřát k jejich svátku a poděkovat za jejich náročnou práci. Seznámil je také s přípravou velké investiční akce, kterou bude stavba nové budovy 2. stupně ZŠ.

Pěkným dárkem pro všechny přítomné bylo kulturní vystoupení dětí z 1. stupně ZŠ. Zasloužený potlesk sklidily recitace dětí, hry na zobcové flétny a vystoupení dětského pěveckého sboru.

U příležitosti Dne učitelů byly vedením školy za svou pedagogickou práci oceněny: Mgr. Monika Kindlová – za inspirativní a inovativní přístup k výuce a za spoluvytváření slovního hodnocení žáků, Ing. Jitka Sojková – za pedagogickou činnost v Základní škole Zdice, Alena Podskalská – za pedagogickou práci ve školní družině a snahu neustále zlepšovat práci školní družiny. Společně s ředitelkou školy Mgr. Evou Fiřtovou ocenění vyznamenaným předal starosta města Bc. Antonín Sklenář. Oba také květinami popřáli jubilantům, kteří letos oslavují 70. a 75. narozeniny.


 

Zdice mají novou turistickou naučnou stezku

Nová naučná stezka byla slavnostně otevřena v sobotu 24. března v rámci 100. výročí vzniku republiky, 130 let Klubu českých turistů, 95 let Klubu českých turistů – odbor Zdice a 15. výročí znovuustanovení oblastního výboru Středočeského kraje. Nová stezka vede po zajímavých místech spojených s historií města až na vrch lesoparku Knihov. Pro přítomné turisty byl kromě procházky po stezce připraven i zábavný program, a to nejen na trase samotné, ale i ve společenském domě, kde hrály kapely Horká jehla a Dixieland Band Zdice. Bylo možné hrát společenské hry, prohlédnout si výstavu o činnosti zdických turistů a v městské knihovně pak zhlédnout filmy z jejich turistických výprav. Slavnostního otevření stezky se zúčastnil starosta města Bc. Antonín Sklenář. Popřál předsedovi zdických turistů Miroslavu Zálomovi k jeho životnímu jubileu a poté se vydal na trasu a prohlídku stezky.


 

Kardinál Dominik Duka posvětil kříž u kostela

V neděli 18. března v 11 hodin byla ve zdickém kostele Narození Panny Marie slavena pontifikální mše svatá, které předsedal J. Em. Kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský.

Pan kardinál přijal pozvání farnosti Žebrák ve Zdicích a posvětil kříž, který stál od roku 1935 při zdi kostela. Tehdy byl pořízen zásluhou zdického faráře Josefa Buriánka. V roce 2004 byl kříž odstraněn z důvodu stavebních úprav obvodové zdi kostela a byl uložen do márnice. Nedávno v ní byl ve špatném stavu nalezen, mistrně ho restauroval kameník a sochař pan Dalibor Šebesta a byl vrácen na své původní místo. Návštěvu kardinála Duky si nenechalo ujít mnoho občanů Zdic a okolí.


 

Zveme na Knihovský stoupák

Chcete ustanovit traťový rekord v běhu na vrchol Knihova? Pak přijeďte na 1. ročník tohoto extrémního závodu v neděli 22. dubna. Prezentace od 8.30 hod. na hřišti v lesoparku Knihov, start závodu v 10 hodin. Zúčastnit se mohou muži, ženy i děti všeho věku. Každý účastník dostane upomínkový dárek a drobné občerstvení. Propozice závodu na facebooku Ultimate Buffi Fitness


 

Zábavná talkshow Josefa Fouska

Pořad „Zkrátka bez pozlátka“ písničkáře, textaře, básníka, spisovatele, cestovatele a fotografa Josefa Fouska a moderátora Zdeňka Vrby pořádá Společenský klub Zdice v pondělí 16. dubna od 19 hodin.

Předprodej vstupenek: Společenský klub Zdice po - pá 7 - 15.30 h, tel. 311 685 186, 602 628 867. – sm –

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství