Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 7/2018
Dub
12
2018
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 7/2018
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: -sm-   

U příležitosti Dne učitelů byly ze zdické ZŠ oceněny (na snímku zleva): Ing. Jitka Sojková, Mgr. Monika Kindlová a vedoucí školní družiny paní Alena Podskalská. Foto: Libor Jonáš.Oslava Dne učitelů

Letošní setkání současných i bývalých pedagogů zdické školy u příležitosti Dne učitelů se konalo v restauraci U Zímů ve středu 28. března, tedy právě v den, kdy si připomínáme 426 let od narození J. A. Komenského, jednoho z největších pedagogů Evropy všech dob. Všechny přítomné přivítala ředitelka základní školy Mgr. Eva Fiřtová. Připomněla aktivity školy, které se staly od setkání v loňském roce. Uvedla také, že počet žáků zdejší školy se stále zvyšuje. Přibývají nejen žáci, ale i učitelé, v poslední době i asistenti, kteří pomáhají s vyučováním žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Paní ředitelka poděkovala pedagogům za jejich aktivní přístup a snahu stále se vzdělávat.

 

Mezi pedagogy zavítal na oslavu Dne učitelů již tradičně starosta města Bc. Antonín Sklenář, který jim přišel popřát k jejich svátku a poděkovat za jejich náročnou práci. Seznámil je také s přípravou velké investiční akce, kterou bude stavba nové budovy 2. stupně ZŠ.

Pěkným dárkem pro všechny přítomné bylo kulturní vystoupení dětí z 1. stupně ZŠ. Zasloužený potlesk sklidily recitace dětí, hry na zobcové flétny a vystoupení dětského pěveckého sboru.

U příležitosti Dne učitelů byly vedením školy za svou pedagogickou práci oceněny: Mgr. Monika Kindlová – za inspirativní a inovativní přístup k výuce a za spoluvytváření slovního hodnocení žáků, Ing. Jitka Sojková – za pedagogickou činnost v Základní škole Zdice, Alena Podskalská – za pedagogickou práci ve školní družině a snahu neustále zlepšovat práci školní družiny. Společně s ředitelkou školy Mgr. Evou Fiřtovou ocenění vyznamenaným předal starosta města Bc. Antonín Sklenář. Oba také květinami popřáli jubilantům, kteří letos oslavují 70. a 75. narozeniny.


 

Zdice mají novou turistickou naučnou stezku

Nová naučná stezka byla slavnostně otevřena v sobotu 24. března v rámci 100. výročí vzniku republiky, 130 let Klubu českých turistů, 95 let Klubu českých turistů – odbor Zdice a 15. výročí znovuustanovení oblastního výboru Středočeského kraje. Nová stezka vede po zajímavých místech spojených s historií města až na vrch lesoparku Knihov. Pro přítomné turisty byl kromě procházky po stezce připraven i zábavný program, a to nejen na trase samotné, ale i ve společenském domě, kde hrály kapely Horká jehla a Dixieland Band Zdice. Bylo možné hrát společenské hry, prohlédnout si výstavu o činnosti zdických turistů a v městské knihovně pak zhlédnout filmy z jejich turistických výprav. Slavnostního otevření stezky se zúčastnil starosta města Bc. Antonín Sklenář. Popřál předsedovi zdických turistů Miroslavu Zálomovi k jeho životnímu jubileu a poté se vydal na trasu a prohlídku stezky.


 

Kardinál Dominik Duka posvětil kříž u kostela

V neděli 18. března v 11 hodin byla ve zdickém kostele Narození Panny Marie slavena pontifikální mše svatá, které předsedal J. Em. Kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský.

Pan kardinál přijal pozvání farnosti Žebrák ve Zdicích a posvětil kříž, který stál od roku 1935 při zdi kostela. Tehdy byl pořízen zásluhou zdického faráře Josefa Buriánka. V roce 2004 byl kříž odstraněn z důvodu stavebních úprav obvodové zdi kostela a byl uložen do márnice. Nedávno v ní byl ve špatném stavu nalezen, mistrně ho restauroval kameník a sochař pan Dalibor Šebesta a byl vrácen na své původní místo. Návštěvu kardinála Duky si nenechalo ujít mnoho občanů Zdic a okolí.


 

Zveme na Knihovský stoupák

Chcete ustanovit traťový rekord v běhu na vrchol Knihova? Pak přijeďte na 1. ročník tohoto extrémního závodu v neděli 22. dubna. Prezentace od 8.30 hod. na hřišti v lesoparku Knihov, start závodu v 10 hodin. Zúčastnit se mohou muži, ženy i děti všeho věku. Každý účastník dostane upomínkový dárek a drobné občerstvení. Propozice závodu na facebooku Ultimate Buffi Fitness


 

Zábavná talkshow Josefa Fouska

Pořad „Zkrátka bez pozlátka“ písničkáře, textaře, básníka, spisovatele, cestovatele a fotografa Josefa Fouska a moderátora Zdeňka Vrby pořádá Společenský klub Zdice v pondělí 16. dubna od 19 hodin.

Předprodej vstupenek: Společenský klub Zdice po - pá 7 - 15.30 h, tel. 311 685 186, 602 628 867. – sm –

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství