Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Berounsko Den osovských žen
Bře
30
2018
Den osovských žen
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Plecitá   

. Foto: Marie Plecitá. Tradiční svátek žen se v Osově slaví pod názvem DOŽ – Den osovských žen. Letos se konal v sobotu 3. března od 15 hodin v rekonstruovaném sále bývalé sokolovny, a stalo se tak ve spolupráci obecního úřadu s dalšími místními aktivními spolky – KOS, SDH a sportovci.

 

Děti z mateřské a základní školy připravily pásmo básniček a tanečků, pětiletá Petruška Packová maminkám krásně zazpívala, za kytarového doprovodu své maminky Aleny, a její bratr Viktor zahrál na trubku. Pak přišlo na řadu Divadlo ze stodoly, jehož členové sehráli vtipnou scénku ve formě hospodského povídání na téma ženy a následoval zlatý hřeb večera, vystoupení OCH (zkratka pro Osovské chlapy), kteří měli pro přítomné přichystanou pohádku O dvanácti měsíčkách, jejíž postavy byly podány zcela originálním způsobem, kdy coby loutky sloužily dolní končetiny vystupujících pánů. Celý program provázela hudba skupiny „Uvidíme“. Bylo podáváno občerstvení a každá žena obdržela kytičku. Foto + text: Marie Plecitá.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství