Středa, 18. červenec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Pojeďte s námi na výlet do Telče

Náměstí Zachariáše z Hradce TelčZákladní organizace Českého zahrádkářského svazu Hořovice zve občany na zájezd do města Telč, které je od roku 1992 zapsáno na Seznamu světového a přírodního dědictví UNESCO.

PN Berounsko Den osovských žen
Bře
30
2018
Den osovských žen
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Plecitá   

. Foto: Marie Plecitá. Tradiční svátek žen se v Osově slaví pod názvem DOŽ – Den osovských žen. Letos se konal v sobotu 3. března od 15 hodin v rekonstruovaném sále bývalé sokolovny, a stalo se tak ve spolupráci obecního úřadu s dalšími místními aktivními spolky – KOS, SDH a sportovci.

 

Děti z mateřské a základní školy připravily pásmo básniček a tanečků, pětiletá Petruška Packová maminkám krásně zazpívala, za kytarového doprovodu své maminky Aleny, a její bratr Viktor zahrál na trubku. Pak přišlo na řadu Divadlo ze stodoly, jehož členové sehráli vtipnou scénku ve formě hospodského povídání na téma ženy a následoval zlatý hřeb večera, vystoupení OCH (zkratka pro Osovské chlapy), kteří měli pro přítomné přichystanou pohádku O dvanácti měsíčkách, jejíž postavy byly podány zcela originálním způsobem, kdy coby loutky sloužily dolní končetiny vystupujících pánů. Celý program provázela hudba skupiny „Uvidíme“. Bylo podáváno občerstvení a každá žena obdržela kytičku. Foto + text: Marie Plecitá.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství