Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN Berounsko Anděl Páně na masopustu
úno
13
2018
Anděl Páně na masopustu
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - jf -   

masopust OsovHasičky a hasičata z Vižiny se zúčastnily Masopustu v Osově. Nechali se inspirovat pohádkou Anděl Páně a vyrazil jako nebeská výprava i s čertem Uriášem do průvodu.

Shlédli masopustní frašku a prošli s ostatními maskami průvodem za doprovodu živé hudby až k osovské hasičárně. Cestou ochutnali u osovských stavení spoustu dobrot a jaké bylo milé překvapení, když byli vyhlášeni nejlepší maskou. - jf -

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství